wielkanocne dekoracje stołu

Dekorowanie wielkanocnego stołu może być wspaniałą zabawą :) Wiosenne, radosne barwy i kolorowe pisanki same w sobie stanowią przepiękną ozdobę stołu i czasem naprawdę niewiele potrzeba, aby uzupełnić aranżację stołową o dodatkowe elementy zdobnicze. Warto jednak włożyć nieco wysiłku w skomponowanie pięknej aranżacji wielkanocnej i przygotowanie dekoracji – możliwości jest tak wiele! W świąteczny czas zależy nam przecież, by domownicy i zaproszeni goście zasiedli przy eleganckim, stylowo nakrytym i udekorowanym stole.

Pisankowe i wydmuszkowe ozdoby

Wielkanoc to bardzo kolorowe święta, a to głównie za sprawą prześlicznych pisanek i wydmuszek, które przygotowywane są w każdym domu. Jak wyeksponować je na stole, aby stanowiły niebanalną ozdobę? Ciekawym pomysłem jest chociażby ułożenie pisanek na talerzyku wyłożonym gałązkami, rafią lub faszyną. Gałązki można spleść w taki sposób, by przypominały gniazdko. Możecie również upleść małe gniazdka, które położycie przy każdym nakryciu. Natomiast wydmuszki mogą posłużyć jako niewielkie wazoniki. Wystarczy ustawić je w podstawkach na jajka (oczywiście po wcześniejszym pomalowaniu), napełnić odrobiną wody i wstawić pojedynczy kwiatek lub niewielki bukiecik.

Dekoracje w szklanych naczyniach

Szklane wazony i inne naczynia stanowią przepiękną, stylową ozdobę stołu. Wprowadzają do aranżacji odrobinę świeżości i przestrzeni. Czasem warto wykorzystać je w nieco niekonwencjonalny sposób – nie tylko jako wazony do kwiatów. Można napełnić je jajeczkami (czekoladowymi, marcepanowymi, przepiórczymi, wydmuszkami). Możecie również napełnić je wodą i płatkami kwiatów oraz "pływającymi" świeczkami. Stylowe lampiony z wykorzystaniem podgrzewaczy typu tea-light czy świeczek w kształcie jajek również będą pięknie prezentowały się na wielkanocnym stole.

Wielkanocne "drzewka" i stroiki

"Drzewko" wielkanocne? Tak! Umieść w stabilnym wazonie kilka rozłożystych gałązek, a później udekoruj je tak, jak dekoruje się choinkę – tylko tym razem użyj kolorowych wydmuszek z tasiemkami służącymi jako zawieszki oraz wszelkimi innymi wielkanocnymi ozdobami. Można również zawiesić kołowy stroik nad stołem. Pięknie ozdobi on pomieszczenie, jeśli ustawi się na nim świeczki lub powiesi kolorowe wydmuszki.

Kiedy komponujemy wielkanocną aranżację stołową, warto zaangażować do przedświątecznych przygotowań domowników – szczególnie tych najmłodszych. Wiele pięknych ozdób i dekoracji można wykonać samodzielnie. A ile przy tym radości i zabawy! :) Pisanki, wydmuszki, wielkanocne "drzewka" i stylowe stroiki wprowadzą na nasz stół jeszcze więcej wiosennej świeżości i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Piękna oprawa Świąt Wielkiej Nocy z pewnością uczyni je jeszcze bardziej wyjątkowym przeżyciem – a czasem tak niewiele potrzeba, by stół i pomieszczenie, w którym się on znajduje, wyglądały po prostu przepięknie :)