Kawa to najbardziej uznany napój na świecie. Dyskusyjnym pozostaje traktowanie jej jako używki, zapominając jednocześnie o bogactwie zawartych w niej składników odżywczych, zwłaszcza antyutleniaczy.

Prawdziwy miłośnik kawy świadomy jest charakterystyki jej gatunków oraz specyfiki parzenia tego szlachetnego napoju. Pasjonat kawy wie także, iż serwowanie kawy jest równie istotne co proces jej parzenia.

 

 

 


Magia porcelany


Porcelana to najpiękniejsza i najszlachetniejsza odmiana ceramiki, która od setek lat z powodzeniem służy ludziom. Najistotniejsze charakteryzujące ją cechy to:

  • znaczna twardość przy dużej kruchości
  • wytrzymałość na zmiany temperatury
  • dobre zatrzymywanie ciepła
  • odporność na ścieranie
  • czynnikiem identyfikującym porcelanę jest przejrzystość
  • gładki szlif
  • czysty, metaliczny dźwięk przy uderzeniu


Najbardziej zjawiskowa jest porcelana kostna, jedna z najlepszych na świecie. Cechuje ją lekkość i znaczna przejrzystość oraz niezwykła wytrzymałość mechaniczna. Chyba już nie ma wątpliwości, jaki jest najbardziej pożądany prezent dla miłośnika kawy?


Filiżanki porcelanowe

Połączenie kawy i porcelany to jedno z najbardziej klasycznych na świecie. Zaserwowana w porcelanowej filiżance kawa na dłużej zachowuje temperaturę i aromat, co pozwala się nią bez końca delektować. Właściwie zaprojektowane filiżanki do kawy powinny mieć klasyczne, owalne dno - taki kształt zapobiega zerwaniu się śmietanki.

Owal spodka powinien być dostosowany do dna filiżanki, zapewniając jej stabilność. Bardzo istotną cechą jest grubość porcelany - część dolna filiżanki jest grubsza, by dłużej utrzymać temperaturę, zaś cieńsza, górna część filiżanki gwarantuje komfort kontaktu z ustami.


Prezent dla kawosza

Serwis do kawy to prezent, który ucieszy każdego- funkcjonalność i praktyczność łączą się z estetyką tego typu wyrobów porcelanowych. Filiżanki ze spodeczkami, dzbanek do kawy umożliwiający jej zaparzenie i rozlanie, dzbanek na mleko oraz cukiernica- to wszystko czego potrzeba, by z klasą przygotować i poczęstować kawą. Świetną alternatywą dla wieloczęściowych serwisów są pojedyncze filiżanki ze spodkiem, o różnej pojemności- małe do espresso, klasyczne oraz większe- śniadaniowe. Piękne zdobienia, klasyczne lub nowoczesne formy, żywe kolory lub delikatne pastele - bez trudu można wpasować taki prezent w gust osoby nim obdarowanej.