Villeroy & Boch

Tradycja, jakość i autentyczność – oto cechy wyróżniające markę Villeroy & Boch spośród innych światowej klasy producentów porcelany. Firma kreuje wytyczne stylu poprzez tworzone z pasją i wielką dbałością o najdrobniejsze szczegóły produkty, które rozpoznawalne są nie tylko w Europie. Przy tym – jak tylko tak wielkim markom udało się tego dokonać, Villeroy & Boch przez stulecia zachowała swoją tożsamość i jednocześnie podążała z duchem czasu.

Firma Villeroy & Boch powstała w 1748 roku. Założył ją Francois Boch wraz z trzema synami. Pierwszym rynkiem zbytu stał się Luksemburg. Pierre-Joseph, syn Francois Bocha, zdobył w 1766 roku od władz austriackich pozwolenie na zbudowanie manufaktury w tamtejszych okolicach – tak powstała fabryka "Manufacture Impériale et Royale". W 1770 roku świat ujrzał słynną kolekcję naczyń z porcelany Alt Luxemburg. 21 lat później biznesmen Nicolas Villeroy wraz z dwoma partnerami przejął rodzinną firmę. Rozpoczął się proces licznych zmian i ulepszeń: do wypalania ceramicznych naczyń używano odtąd węgla, przybyli specjaliści z Anglii i Francji, aby usprawnić produkcję, drukowano pierwsze wzory na naczyniach. Wprowadzone innowacje przyczyniły się do obniżenia kosztów wytwarzania porcelanowych, a później również miedzianych naczyń. W 1809 roku Jean-François Boch zmechanizował produkcję zastawy stołowej – samodzielnie projektując niemal całą maszynerię do tego celu potrzebną. W 1836 roku przedsiębiorstwa Bocha i Villeroy’a połączyły się, by stawić czoła licznej konkurencji – tak narodziła się marka Villeroy & Boch.

Ciekawostką jest fakt, że Eugène Boch (z piątego pokolenia tej rodziny) był nie tylko zamożnym współwłaścicielem dobrze prosperującej fabryki porcelany, ale również malarzem, opiekunem artystów i przyjacielem Vincenta van Gogha. Ten namalował nawet jego portret (zatytułowany "Poeta"), który do dziś można podziwiać w paryskim Musée de Orsay. Eugène Boch wraz z siostrą Anną promowali wielu wybitnych, niezamożnych artystów.

Współcześnie dla firmy Villeroy & Boch jednym z najważniejszych czynników sukcesu jest innowacyjność. W naszym sklepie znajdziecie eleganckie klasyczne serwisy obiadowe z porcelany, niezwykłe, nowoczesne kolekcje zastawy stołowej, które zaskakują świeżym spojrzeniem na przedmioty codziennego użytku, a także najwyższej jakości, eleganckie sztućce oraz przepiękne kieliszki, szklanki oraz dodatki stołowe. Firma produkuje również elementy wyposażenia łazienek. W przypadku każdego produktu widoczne jest dążenie do wykorzystania pełni możliwości, jakie daje materiał ceramiczny oraz funkcjonalność. Połączenie estetyki i wygody w codziennym życiu zostało dostrzeżone i znalazło wyraz w licznych nagrodach, jakie zostały przyznane marce. W 2004 roku firma Villeroy & Boch otrzymała German Business Innovation Award.

Przepiękne produkty z porcelany znajdujące się w ofercie niemieckiego producenta Villeroy & Boch są wynikiem pielęgnowania tradycji i wartości głęboko zakorzenionych w kulturze europejskiej. Klasyczne atrybuty marki: tradycja, jakość i autentyczność oraz wartości: innowacyjna twórczość, styl i bezpretensjonalny design od ponad 250 lat inspirują i dają swobodę aranżowania wnętrz według własnego indywidualnego gustu.