grill

Sezon grillowy można uznać za rozpoczęty! :) Coraz cieplejsze dni skłaniają do przebywania na świeżym powietrzu. Również posiłki spożywane na dworze, w gronie bliskich i przyjaciół, smakują zupełnie inaczej. Nic, tylko korzystać z pięknej pogody! Wspólne grillowanie to doskonała okazja do odpoczynku i zregenerowania sił po tygodniu ciężkiej pracy, dlatego nic dziwnego, że w weekendy w ogrodach i na działkach zabawa trwa w najlepsze :) Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka sprawdzonych porad na temat tego, jak przygotować udane grill party – znajdziecie tutaj pomocne wskazówki dotyczące tego, co powinno znaleźć się na ogrodowym stole i co przyszykować, by można skupić się na beztroskim grillowaniu :)

Jaki obrus i serwetki wybrać?

Grill party ma nieformalny charakter, dlatego nie będziecie potrzebowali eleganckiego, wykrochmalonego obrusu. Z pewnością zależy Wam jednak na tym, by stół w ogrodzie czy na działce prezentował się ładnie i estetycznie, dlatego nie rezygnujcie z obrusu – chyba, że stół sam w sobie jest wystarczająco dekoracyjny. Jaki obrus pasuje na grill party? Bez wątpienia sprawdzą się nakrycia stołu w kratkę, na przykład biało-czerwoną – jest to typowy, uniwersalny deseń ogrodowy, który pięknie komponuje się z zielenią otaczającej przyrody. Oczywiście równie dekoracyjnie i estetycznie będą prezentowały się obrusy wesołe, w nasyconych kolorach. Warto zaopatrzyć się w obrusy plamoodporne lub wręcz ceratowe – w warunkach ogrodowych sprawdzą się doskonale. Nie zapominajcie również o serwetkach, ponieważ podczas konsumowania grillowanych smakołyków na pewno będą niezbędne. Bez trudu zaopatrzycie się w papierowe serwetki w sklepach lub marketach. 

Naczynia i sztućce na ogrodowe grillowanie

Bardzo ważną kwestią podczas przygotowywania grill party jest wybranie odpowiednich naczyń. Klasyczna porcelana stołowa może w tym wypadku nie zdać egzaminu, ponieważ łatwo ją stłuc i stylistyką niezbyt pasuje do nieformalnego, niezobowiązującego charakteru grill party. Dużo bardziej praktyczne są naczynia plastikowe lub papierowe. Bez trudu kupicie je w marketach – nie tylko w mało estetycznych białych wersjach. Obecnie na rynku dostępne są bardzo ciekawe i ładne naczynia jednorazowe. Ich niewątpliwą zaletą jest również to, że po przyjęciu nie trzeba… …zmywać ;)

Podczas każdego przyjęcia w ogrodzie z pewnością przyda się kilka dodatków, które umilą biesiadowanie. Takie akcesoria kuchenne jak kubełek na lód czy karafka na wodę lub inne napoje są po prostu niezbędne podczas grill party! W kubełku na lód łatwo będzie można podać schłodzone napoje, które podczas wysokich temperatur na dworze będą smakowały podwójnie. Natomiast w karafce można podać dowolny napój, a naczynie samo w sobie będzie stanowiło stylową dekorację stołu – wystarczy wrzucić do napoju owoce, listki mięty i inne orzeźwiające dodatki.

Jak udekorować stół na grill party?

Z pewnością bardzo zależy Wam, by stół, przy którym będziecie konsumować grillowane pyszności, był nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny i ładnie zaaranżowany. Ponieważ grill party ma nieformalny charakter, stół można zaaranżować na wesoło. Nie zapominajcie o ozdobieniu słomek do napoi palemkami, a na każdym kubeczku przyklejcie imię zaproszonego gościa – wówczas naczynie będzie jednocześnie pełniło funkcję winietki i właściciel nie pomyli swojego napoju podczas zabawy. Możecie również samodzielnie wykonać obrączki na serwetki oraz etykietki na butelki z sosami (ketchup, sos czosnkowy, musztarda, sos barbecue) – tak, by pasowały do całości aranżacji.

Grill party to doskonała okazja do relaksu i wspaniałej zabawy w gronie najbliższych – rodziny i przyjaciół. Już samo przygotowanie przyjęcia w ogrodzie lub na działce może być doskonałą zabawą! :) Aranżowanie stołu na grill party nikomu nie powinno nastręczać większych trudności i można zaangażować do tej czynności wszystkich domowników. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam w tych pracach i uczynią przygotowania przyjemnością :)

 grill w ogrodzie grillowanie w ogrodzie