Skeppshult

Szwedzka firma Skeppshult jest jedynym skandynawskim producentem żeliwnych produktów gospodarstwa domowego najwyższej jakości. Marka zdobyła międzynarodowe uznanie i rozpoznawalna jest na całym świecie za sprawą dopracowanych, solidnych, niezwykle trwałych, a przy tym stylowych i eleganckich przedmiotów codziennego użytku. Jest to firma z ponad wiekową tradycją i doświadczeniem, które sprawiają, że do rąk odbiorców trafiają produkty funkcjonalne, praktyczne i niepozbawione szlachetnego piękna. Uniwersalne i ponadczasowe kuchenne akcesoria żeliwne są niezastąpione w każdej kuchni.

Skandynawska firma Skeppshult powstała w 1906 roku w miejscowości Skeppshult nad rzeką Nissan, kiedy to Charles E. Andersson wrócił z Ameryki Północnej pełen nadziei na lepsze jutro. Za granicą zdobył on również solidną wiedzę, która pozwoliła mu uruchomić nową fabrykę. Dziś odlewnia Skeppshult jest jedynym takim miejscem w całej Skandynawii, gdzie powstają żeliwne artykuły gospodarstwa domowego. Firma nie zmieniła swojej siedziby, ze względu na szeroki dostęp do wyselekcjonowanych, odpowiednich jakościowo surowców używanych w fazie produkcji.

Warto wspomnieć, że żeliwne artykuły gospodarstwa domowego na wszystkich etapach produkcji powstają w Szwecji – poczynając od projektowania, a na pakowaniu kończąc. Przepiękne przedmioty codziennego użytku marki Skeppshult są wynikiem prawdziwego kunsztu rzemieślniczego. Trzeba bowiem wiedzieć, że na wielu etapach produkcji decydującą rolę nadal odgrywają ludzie i ich profesjonalizm, którego nie zastąpią żadne maszyny. Owocem takiego podejścia są wysokojakościowe produkty, które nie mają sobie równych na całym świecie.

Żeliwne artykuły gospodarstwa domowego marki Skeppshult są doceniane zarówno przez profesjonalnych mistrzów sztuki kulinarnej, jak i przez każdego, kto potrafi cieszyć się przyrządzaniem smakowitych potraw w domowym zaciszu. Używanie najwyższych jakościowo produktów w kuchni to dla wielu osób bardzo ważna kwestia, o czym świadczy niesłabnąca od ponad stulecia popularność marki Skeppshult. Produkty sygnowane tą marką słyną z niezwykłej trwałości, niezwykłych właściwości i doskonałej wytrzymałości – ich funkcjonalność wzrasta w miarę użytkowania za sprawą tradycyjnych technik wytwarzania. Można ich używać na otwartym ogniu, na kuchenkach gazowych, w piekarnikach, na ceramicznych płytach grzewczych i płytach indukcyjnych.

Marka Skeppshult to znany na arenie międzynarodowej producent najwyższej jakości garnków żeliwnych, doskonałych patelni żeliwnych oraz akcesoriów kuchennych wykonanych ręcznie w przyjaznych środowisku sposób. Eleganckie, unikatowe wzornictwo w połączeniu z niezwykłą trwałością i solidnością tych pięknych produktów czyni je unikatowymi na skalę międzynarodową. Ponad wiekowa tradycja zobowiązuje! Firma Skeppshult jest tak pewna solidności wykonania swoich produktów, że udziela na nie 25-letniej gwarancji! Ten fakt świadczy o tym, że do rąk odbiorców trafiają produkty najwyższej próby – szlachetnie piękne i niezwykle funkcjonalne.