Naczynia New Norm Menu

Styl skandynawski we współczesnej sztuce użytkowej od dłuższego już czasu cieszy się dużą popularnością. Lubimy urządzać w nim swoje mieszkania, kojarzymy go ze szlachetną prostotą i wysublimowaną elegancją. Jest niezwykle praktyczny i funkcjonalny – nawet w niewielkich pomieszczeniach, w których tworzy wrażenie przestrzeni i wprowadza odrobinę świeżości. Skandynawskie wzornictwo cenimy również na naszych stołach. W ofercie naszego sklepu znajdziecie wiele produktów, szczególnie marki Rosendahl i Menu, które doskonale pasują do tego stylu dekoracyjnego.

Skandynawscy producenci przedmiotów codziennego użytku słyną z geniuszu, z jakim potrafią uchwycić surowe piękno dalekiej Północy w najdrobniejszych nawet artykułach przemysłowych. W zaprojektowanych przez wybitnych designerów akcesoriach dominują odcienie bieli, szarości i czerni, przełamane niekiedy zaskakującymi plamami barwnymi. Znajdujące się w ofercie naszego sklepu zestawy naczyń, dodatki kuchenne i artykuły dekoracyjne wykonane są wysokiej jakości porcelany i szkła, szlachetnej stali nierdzewnej, wysokogatunkowego drewna. To wszystko sprawia, że do Waszych rąk trafiają przedmioty wyjątkowe, szlachetnie piękne i niepozbawione charakteru. Styl skandynawski wyróżnia się chłodną elegancją – nie oznacza to jednak, że tworzy we wnętrzach zimną, nieprzyjemną atmosferę. Urządzone ze smakiem pomieszczenia i odpowiednio dobrane dodatki budują klimat naturalności i prostoty.

Styl skandynawski „nie znosi” wszelkiej sztuczności – kiczowate przedmioty dekoracyjne z niskiej jakości plastiku czy ceratowe obrusy koszmarnie prezentują się na tle wnętrz czy stołu zaaranżowanego w ten sposób. Wszelki chaos dekoracyjny również natychmiast staje się widoczny. Doskonale zdają sobie z tego sprawę projektanci nowoczesnych przedmiotów codziennego użytku i dlatego sięgają po naturalne materiały i stonowaną kolorystykę, podkreśloną jedynie nielicznymi, lecz wyrazistymi akcentami aranżacyjnymi. Styl skandynawski wspaniale „współgra” ze stylem retro – pojedyncze dekoracje w ascetycznym wnętrzu zyskują zupełnie inny wymiar i prezentują się naprawdę zjawiskowo. Nie będzie dla Was dużym zaskoczeniem również wiadomość, że szlachetna prostota doskonale komponuje się z harmonijną geometrią – koła, kwadraty lub inne kształty wspaniale pasują do ascetycznych wnętrz.

Wiecie już, czym kierować się komponując nakrycie stołowe lub aranżację kuchni czy jadalni w skandynawskim stylu. A na co warto zwrócić uwagę w naszym sklepie? Z pewnością na ponadczasowy śnieżnobiały serwis Grand Cru Rosendahl – ozdobiony jedynie charakterystycznymi, podłużnymi żłobieniami. Stanowi on doskonały przykład na to, że skandynawska prostota to brak zbędnych ozdobników. Rosendahl stale rozbudowuje linię Grand Cru, co zaowocowało prześliczną serią Grand Cru Soft o nieco łagodniejszych liniach i opływowej formie, która stanowi wspaniały dowód na to, że skandynawski design również może mieć ciepły, domowy charakter. Linię Grand Cru uzupełniają także naczynia stworzone specjalnie z myślą o letnich popołudniach w ogrodzie i na pikniku – Grand Cru Outdoor, a także stylowe naczynia i formy do zapiekania Grand Cru Oven-proof. Porcelana Rosendahl wspaniale sprawdzi się na prezent ślubny. Warto zwrócić uwagę również na niezwykle nowoczesne kolekcje Menunaczynia Grey Stitches, które ozdobione są ślicznym wzorem przypominającym haft krzyżykowy, oraz innowacyjną linię New Norm, która zaskakuje ciekawym połączeniem geometrii, artyzmu i organicznych form. W naszym sklepie znajdziecie również stylowe, niebanalne akcesoria do wina i piękne przedmioty dekoracyjne sygnowane marką Menu.

Minimalizm dekoracyjny, oszczędność formy, harmonijne połączenie elegancji z funkcjonalnością to znaki rozpoznawcze skandynawskiego stylu we współczesnej sztuce użytkowej. Jednocześnie trudno odmówić mu pewnej szlachetności. Akcenty geometryczne, orientalne, morskie, inspiracje naturą, sztuką sprawiają, że jest to nurt różnorodny, bogaty i każdy znajdzie w nim coś odpowiedniego dla siebie. Duża popularność skandynawskiego designu świadczy o jego uniwersalności, a długa tradycja – o ponadczasowości.

Kolekcja New Norm Menu

Porcelana Grey Stitches MenuNaczynia Grey Stitches MenuNaczynia New Norm Menu