serwis obiadowy NewWave Villeroy & Boch

Doskonałym pomysłem na prezent ślubny jest serwis obiadowy. Jest to tradycyjny prezent dla Młodej Pary i z pewnością będzie trafiony. Przyda się chyba każdemu młodemu małżeństwu wchodzącemu na nową drogę życia. Jaki serwis obiadowy wybrać? Gdzie go kupić? Kto może podarować taki prezent? Na te i inne pytania postaram się Wam odpowiedzieć.

Dlaczego warto zdecydować się na serwis obiadowy jako prezent ślubny?

Ponieważ jest to taki rodzaj prezentu, który jest zgodny z tradycjami weselnymi – Państwa Młodych obdarowuje się tym, co pomoże im uwić własne gniazdko. Wszelkiego rodzaju wyposażenie domu jest więc jak najbardziej odpowiednim prezentem. W przeciwieństwie jednak do sprzętu AGD, który po pewnym czasie trzeba będzie wymienić, serwis obiadowy może stać się wspaniałą pamiątką rodzinną. Dobrej jakości porcelana jest ponadczasowa, dlatego serwis obiadowy jest zarazem praktyczny i pełen uroku.

Jak wybrać porcelanę?

Jeśli zdecydujemy się już na kupienie prezentu ślubnego w postaci serwisu obiadowego, musimy zastanowić się nad tym, jak powinien on wyglądać, z ilu elementów się składać, a także z jakiego materiału ma być wykonany. Przede wszystkim serwis obiadowy powinien pasować do stylu, w jakim państwo młodzi urządzili mieszkanie (jeśli już takowe posiadają) lub dyskretnie wypytać o ich plany w tej materii. Jeśli są zwolennikami nowoczesności, minimalizmu, mają mieszkanie w dużym mieście, z pewnością dobrym wyborem będzie modernistyczny, designerski serwis obiadowy. Jeśli są raczej tradycjonalistami ceniącymi klasyczne piękno, wówczas również taki powinien być serwis obiadowy przeznaczony na prezent dla nich. W razie jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej wybrać właśnie klasyczną, białą porcelanę o regularnych liniach – sprawdzi się w każdym przypadku. Najczęściej serwis obiadowy można kupić w zestawach dla 6 osób oraz dla 12 osób. Jednakże wiele kolekcji można kompletować zakupując pojedyncze elementy, dlatego sami możemy zdecydować z ilu elementów będzie składał się podarowany przez nas serwis. Dodatkowym atutem takich kolekcji jest możliwość dokupywania kolejnych elementów już przez samych małżonków, dlatego warto wybrać znaną kolekcję oraz dobrej marki porcelanę. Szlachetna porcelana z pewnością posłuży małżeństwu przez wiele następnych lat ich małżeństwa.

serwis obiadowy New Cottage Villeroy & Boch

Kto może podarować serwis obiadowy?

W zasadzie serwis obiadowy może podarować każdy. Jednakże rówieśnicy Młodej Pary najczęściej sami stoją na progu dorosłego życia, dlatego często zwyczajnie nie stać ich na takie prezenty. Najczęściej serwis obiadowy po darowują rodzice Panny Młodej lub Pana Młodego, albo starszy członek rodziny – dziadkowie, wujostwo itp. Często ma to wymiar symboliczny, np. może oznaczać przekazanie rodzinnej tradycji zapraszania na niedzielne obiady itp. Warto wcześniej ustalić z innymi członkami rodziny, kto kupi serwis obiadowy, albo ile jego elementów, aby po weselu nie okazało się, że Para Młoda otrzymała kilka takich serwisów. Serwis obiadowy to sprawdzony sposób na prezent ślubny. Z pewnością ucieszy młodych małżonków. Jest niezwykle praktyczny, a jednocześnie stanowi wspaniałą pamiątkę ślubną.