Jak wybrać serwis do kawy?

Najważniejszą zasadą przy zakupie serwisu do kawy jest postawienie na jakość. Choć takie serwisy kawowe kosztują trochę więcej, są nieporównywalnie lepsze pod każdym względem od tych tańszych. Przy tym należy pamiętać, że można to potraktować jak pewnego rodzaju inwestycję dla przyszłych pokoleń. Eleganckie, klasyczne serwisy nabierają swojej ceny z czasem.

 

Przede wszystkim należy ustalić dla ilu osób poszukujemy serwisu. Większość serwisów przeznaczona jest dla 6 osób, równie często można spotkać doskonałe serwisy przeznaczone dla 12 osób. Są to dwie najpopularniejsze opcje. Kolejną sprawą jest materiał, z którego serwis został wykonany. Oczywiście najlepszym wyborem jest porcelana, jest ona stosunkowo droga, ale nie ma nic piękniejszego niż serwis kawowy usadowiony w witrynie w salonie. Kawa z filiżanek z porcelany smakuje o niebo lepiej. Często można spotkać tańsze serwisy wykonane ze szkła, czy fajansu, są one ładne i trwałe jednak nigdy nie zastąpią prawdziwej porcelany. Równie ważna przy wyborze jest decyzja dotycząca wzoru i koloru.

Od kilku lat niestety nawet wśród najlepszej porcelany panuje pasteloza – mówiąc inaczej, od koloru do wyboru. Pomarańczowe, różowe i wielokolorowe filiżanki zdobywają uznanie, jednak nie dorównują pięknem tym klasycznym białym z delikatną złotą obwódką. Bardzo ważne jest kolorystyczne dopasowanie porcelany do wnętrza. W końcu serwis kawowy ma być eleganckim dopełnieniem salonu. Wybrany przez nas serwis powinien również i swoim stylem i kolorem pasować do serwisu obiadowego.

Wybór serwisu kawowego nie jest prosty, wszystko zależy od naszego budżetu, preferencji kolorystycznych i wyboru materiału, z którego jest wykonany. Warto zainwestować trochę grosza w idealny serwis z porcelany, zachwyt nad wypitą z niego kawą wynagrodzi wszystkie wydane pieniądze.

Polecamy eleganckie filiżanki do kawy - w zestawie lub osobno.