Rosendahl

Duńska marka Rosendahl Copenhagen jest znana i ceniona na całym świecie – za sprawą niezwykle ciekawego, bezpretensjonalnego designu oraz klasycznej elegancji oferowanych kolekcji szkła i porcelany. Przepiękne, dopracowane w najdrobniejszym szczególe naczynia marki Rosendahl zachwycają nas swoim uniwersalnym, nieprzemijającym urokiem i nigdy nie wychodzą z mody. Każdą kolekcję można rozbudowywać i wzbogacać o kolejne elementy. A to tylko nieliczne z zalet tych zjawiskowych przedmiotów codziennego użytku.

Firma Rosendahl Copenhagen powstała w 1984 roku i od tego czasu zdążyła podbić światowy rynek. Trzeba bowiem nadmienić, że ta duńska marka za sprawą swoich szeroko rozpoznawalnych kolekcji jest identyfikowalna i ceniona nie tylko na gruncie europejskim. Wystarczy wspomnieć o słynnej linii szkła i porcelany Rosendahl Grand Cru, niezwykle prostej w swojej formie, a jakże genialnej i dopracowanej. Wszystkie elementy tej zjawiskowej serii ozdobione są jedynie podłużnymi żłobieniami – to właśnie za ich sprawą kolekcja z łatwością jest rozpoznawalna. Nieustannie rozbudowywana i uzupełniana o kolejne piękne elementy – stanowi nie lada gratkę nie tylko dla kolekcjonerów i miłośników współczesnej sztuki użytkowej.

Innowacyjność i prostota – oto dewiza artystów współpracujących z marką Rosendahl Copenhagen. Porcelana stołowa, szklane naczynia i akcesoria wyposażenia domu tego duńskiego producenta są tworzone z myślą o codziennym użytkowaniu. Z tego też względu są one niezwykle funkcjonalne i praktyczne, a projektanci współpracujący z Rosendahl ulepszają i dopracowują najdrobniejsze nawet elementy wyposażenia domu – tak, by do rąk odbiorców trafiały małe arcydzieła współczesnej sztuki użytkowej: genialne w swojej prostocie i niezwykle eleganckie. A wszystko to – za rozsądną cenę.

Poczynając od niepowtarzalnych, ręcznie wykonywanych artykułów dekoracyjnych, a na profesjonalnym sprzęcie kuchennym kończąc, wszystkie produkty marki Rosendahl Copenhagen zachwycają eleganckim rysem i szlachetną prostotą. Skandynawskie wzornictwo znalazło w tym wypadku wyraz w bezpretensjonalnych projektach – liniach i formach pozbawionych zbędnych ozdobników oraz doskonałej harmonii pomiędzy funkcjonalnością a elegancją. Piękne przedmioty codziennego użytku, porcelana stołowa i szklane naczynia marki Rosendahl Copenhagen sprawdzają się również jako pomysły na gustowne prezenty – nie tylko dla miłośników skandynawskich nurtów w sztuce użytkowej.

Z producentem współpracują światowej klasy projektanci, m.in. Alev Siesbye, Arne Jacobsen, Erik Bagger, Maria Berntsen czy Ole Palsby. To właśnie ich projekty i rozwiązania wykorzystywane są do tworzenia niepowtarzalnych, unikatowych, nieporównywalnych z niczym innym przedmiotów codziennego użytku. Połączenie szacunku dla duńskich tradycji designerskich oraz innowacyjności wspaniale zdaje egzamin już od trzech dekad.

Trudno wyobrazić sobie współczesną sztukę użytkową bez skandynawskiej marki Rosendahl Copenhagen. Artyści z nią współpracujący kreują trendy i ustanawiają wyznaczniki stylu tworząc kolekcje funkcjonalne i niezwykle eleganckie. Przepiękne, bezpretensjonalne przedmioty codziennego użytku marki Rosendahl - serwisy obiadowe z porcelany, kieliszki, szklanki, świeczniki i wazony wspaniale uzupełniają wyposażenie i aranżacje nowoczesnego domu urządzonego ze smakiem. Na co dzień cieszą oko, uświetniają także wyjątkowe chwile spędzone w gronie najbliższych.