upominki na walentynki

Walentynki już dziś – to ostatnia chwila, by przygotować dla ukochanej osoby wyjątkową niespodziankę. Wiele osób znudziło już kupowanie tradycyjnych prezentów Walentynkowych, zwłaszcza, że od nich tylko jeden krok do kiczu. Jestem przekonana, że żadna kobieta nie będzie zadowolona z wyprodukowanego w Chinach pluszowego serduszka, chociaż oczywiście jest wiele Pań, dla których liczy się przede wszystkim nie prezent, a gest i pamięć. Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka porad na temat tego, czego unikać i jak wystrzec się nieudanej Walentynkowej niespodzianki. Znajdziecie tutaj również wskazówki, jak uczynić Walentynkowy wieczór romantycznym wydarzeniem, które pozwoli oderwać się od szarej codzienności :) Zapraszam zatem do lektury :)

Czego unikać w Święto Zakochanych?

Pamiętajcie, że Walentynki zaczynają się już od rana. Niech ten dzień nie rozpoczyna więc kłótnia o stos nieumytych naczyń czy niewyrzucone śmieci. Postarajcie się tego dnia odczytywać życzenia najbliższej osoby, zanim nawet o nich pomyśli! :) Wyobraźcie sobie, jak piękny będzie ten dzień, jeśli dwie osoby jednocześnie będą starały się umilić sobie nawzajem życie! Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przede wszystkim jednak postarajcie się nie wymagać od partnera niczego. Wszak w dobrym związku naczynia myją się same… ;)

Jeśli o Walentynkach przypomnieliście sobie w ostatniej chwili, omijajcie wszelkiego rodzaju stoiska Walentynkowe w galeriach handlowych i innych tego typu przybytkach. Pluszowe misie, wielkie karnety Walentynkowe czy wisiorki z serduszkami to prezenty dobre dla nastolatków.

Wszelka przesada, jeśli chodzi o wybór Walentynkowego upominku jest niewskazana. Ważna rada szczególnie dla Panów: nie wybierajcie na siłę ekstrawaganckiej bielizny dla wybranki swojego serca tylko dlatego, że taki rodzaj prezentu polecili koledzy. Najczęściej Paniom nie podobają się owe elementy garderoby – pozwólcie więc, by Wasze dziewczyny i żony same sprawiły Wam niespodziankę swoim pięknym wyglądem.

Czasem warto również zastanowić się dwa razy zanim kupi się czekoladki – wiele Pań często walczy ze zbędnymi kilogramami, po co więc prowokować ten temat niefortunnym prezentem? Panie natomiast powinny pamiętać, że Walentynki to nie Dzień Kobiet i poświęcić ukochanemu trochę uwagi - również kupując piękny prezent.

Jak od rana budować romantyczny nastrój?

O czym nie powinien zapomnieć żaden mężczyzna? Oczywiście o kwiatach i liściku od tajemniczego wielbiciela ;) Zawsze można powitać ukochaną smakowitym śniadaniem, które pomoże dobrze rozpocząć ten wyjątkowy dzień. Myślę również, że wiele Pań pragnie 14 lutego usłyszeć słowa Kocham Cię. Czasem można dopowiedzieć jeszcze Kochanie, zabieram Cię po południu na zakupy (tak, z własnej woli!), żebyś wybrała dla siebie nową sukienkę, ponieważ na 10 mamy rezerwację w Twojej ulubionej restauracji ;)

Panie również mogą wykazać się pomysłowością 14 lutego. Panowie czasem zapominają o tym święcie. Jednak czy warto z tego powodu robić aferę? Myślę, że każdy ucieszyłby się natomiast z romantycznej kolacji urządzonej w domu, przy blasku świec i przy akompaniamencie ulubionej muzyki. Panie potrafią zaaranżować taki wieczór po prostu po mistrzowsku.

Pamiętacie swoje najpiękniejsze Walentynki? Co było w nich takiego szczególnego? Jestem pewna, że czasem nie trzeba wiele, by Dzień Zakochanych na długo utkwił w pamięci :)