Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, najwyższy więc czas pomyśleć o upominku dla ukochanej Mamy :) To wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Na rynku mnóstwo jest rozmaitych drobiazgów, jak jednak uniknąć kiczowatego podarku? O czym warto pamiętać i jak sprawić, by na twarzy tak bliskiej sercu osoby zagościł uśmiech? Jeśli macie kłopot z wyborem odpowiedniego prezentu na Dzień Matki, zapraszamy do lektury dzisiejszego wpisu - znajdziecie tutaj sprawdzone porady i wskazówki, jak zaskoczyć Mamę miłym i gustownym upominkiem :)

Kosz kwiatów - uniwersalny prezent dla Mamy

Kobiety lubią być obdarowywane kwiatami - to prawda znana wszystkim i od zawsze. Każda Mama ucieszy się z bukietu kwiatów od swojej pociechy. Nawet jeżeli zamierzacie przygotować dla swojej Mamy nieco bardziej "konkretny" upominek, pomyślcie o wręczeniu chociażby jednego skromnego kwiatka - z pewnością wywoła on uśmiech na twarzy Waszej Mamy. Możecie również obdarować Mamę całym koszem pięknych kwiatów - z pewnością nie będzie to zbyt wiele za wszystkie trudy wychowania, jakich Mama doświadczyła od czasu Waszych narodzin ;)

kosz kwiatow

Słodkości - miły dodatek do każdego prezentu

Pudełko czekoladek zawsze sprawdzi się w roli drobnego upominku. Słodkości można dołączyć do bukietu lub kosza kwiatów. Taki podarek z pewnością osłodzi Waszej Mamie dzień jej święta :) Czekoladki zazwyczaj są ładnie opakowane, jednak w dobrym guście jest umieścić pudełeczko ze słodyczami chociażby w estetycznej torebce na prezenty. Alternatywą dla czekoladek może być pudełko kruchych ciastek (również wypiekanych samodzielnie, przewiązanych wstążeczką i zapakowanych w szczelne pudełko chroniące wypieki przed wilgocią). Możecie również podarować Mamie kosz słodyczy, dobrych herbat i kawy.

Biżuteria - pomysł na elegancki prezent

Dobrym pomysłem na prezent z okazji Dnia Matki jest także podarowanie rodzicielce wisiorka na łańcuszku. Nawet skromny drobiazg będzie dla Waszej Mamy wspaniałą pamiątką i z pewnością przypadnie jej do gustu. Niebawem lato, może podarować Mamie biżuterię hand made? Możecie ją wykonać sami lub kupić - jest bardzo modna, odpowiednio dobrana może być naprawdę elegancka i gustowna.

Śliczna filiżanka do kawy lub herbaty

Upominkiem dla Mamy, który zawsze się sprawdzi, są filiżanki do kawy do kawy lub herbaty. Wybór jest ogromny! Są filiżanki klasyczne, śnieżnobiałe, a także zdobione pięknymi motywami kwiatowymi; nowoczesne i tradycyjne. Alternatywą dla filiżanek są bardzo praktyczne i pomysłowo zaprojektowane kubki termiczne, które również wspaniale sprawdzą się w roli prezentu dla Mamy. Taki miły upominek sprawi, że Wasza Mama będzie mogła celebrować chwile relaksu - i będzie wówczas myślała o Was, swoich pociechach :)

Wybór podarunku z okazji Dnia Matki nie należy do najprostszych. Najlepiej połączyć kilka z powyższych propozycji i podarować Mamie drobny upominek wraz z kwiatami i czymś słodkim. Jesteśmy przekonani, że Wasze Mamy na pewno będą szczęśliwe i uśmiechnięte :) Mamy również nadzieję, że wśród powyższych porad znajdziecie inspirację i pomoc w poszukiwaniu idealnego upominku dla swojej Mamy :)