Nasze pociechy uwielbiają otrzymywać prezenty! :) Dzień Dziecka to jeszcze jedna okazja, by wywołać na ich buziach uśmiech i obdarować czymś wyjątkowym. Nie zawsze jednak wybór upominku jest prosty. Czasem można odnieść wrażenie, że nasze dzieci mają już wszystko, czego potrzebują. Jak więc wśród wielu ofert na rynku znaleźć odpowiedni prezent na 1 czerwca? Taki, który nie będzie kiczowaty? Czy kupować kolejną zabawkę, którą dziecko pobawi się chwilę i potem odstawi na półkę? Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na prezenty z okazji Dnia Dziecka - wśród nich z pewnością znajdziecie inspirację :)

Gry planszowe - upominek dla całej rodziny

Najpiękniejszą rzeczą, jaką możecie podarować swoim dzieciom jest wspólnie spędzony czas. Dlatego też dobrym pomysłem na prezent są wszelkiego rodzaju gry planszowe i nie tylko, na przykład Carcassonne, warcaby, chińczyk, Scrabble, domino, bierki, Mahjong, Monopoly i wiele, wiele innych. Oczywiście prezent ten będzie spełniał swoją rolę tylko wtedy, gdy rzeczywiście znajdziemy czas, by pograć ze swoimi pociechami. Gry planszowe itp. są dostępne na rynku w wielu wersjach, odpowiednich dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych.

Tradycyjne prezenty dla dzieci

Nasze dzieci mają tak dużo ciekawych zabawek, że czasem trudno o oryginalny pomysł na upominek dla nich. Dlatego warto pomyśleć o tradycyjnych podarkach z okazji Dnia Dziecka, być może takich, jakie sami otrzymywaliśmy, gdy byliśmy mali. Pociechom można więc podarować drewniane klocki, z których będą powstawały wspaniałe zamki i fortece; konika na biegunach, który swoim urokiem oczaruje niejednego małego kowboja lub kowbojkę; elektryczną kolejkę, którą dziecko zbuduje z tatą w swoim pokoju. Pomysły można mnożyć. Takie tradycyjne prezenty są o wiele cenniejsze niż niejedna modna zabawka.

prezenty na dzien dziecka

Śliczne komplety naczyń dla dzieci

Dobrym pomysłem na praktyczny prezent z okazji Dnia Dziecka jest komplet naczyń dla najmłodszych. Szczególnie godnym polecenia jest zestaw naczyń dla dzieci z kolekcji Pszczółka Maja marki Auerhahn. Staranne wykonanie oraz wesołe barwy i bajkowe printy sprawią, że dziecko chętnie będzie zasiadało do posiłku. Warto zwrócić uwagę także na zestaw naczyń dla dzieci z kolekcji Mały Książę marki Auerhahn. Oba komplety zastawy stołowej dla najmłodszych wykonano z wielką dbałością o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu są nie tylko pełne uroku i funkcjonalne, ale również bezpieczne dla dzieci.

komplet naczyń dla dzieci Auerhahn

zestaw naczyń dla dzieci Auerhahn

Teleskop astronomiczny - prezent dla starszych dzieci

Któż z nas nie marzył we wczesnej młodości o tym, by zostać astronautą lub astronomem? :) Teleskop astronomiczny to z pewnością ciekawa alternatywa dla kolejnej gry komputerowej. Dzięki teleskopowi nastoletnia pociecha poszerzy swoją wiedzę na temat kosmosu, być może rozwinie swoją pasję. Dobrze jest wcześniej dowiedzieć się, czy teleskop rzeczywiście odpowiada zainteresowaniom młodego człowieka. Może warto pomyśleć o innym upominku, który rozwinie kreatywność?

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień. Nie tak łatwo znaleźć odpowiedni podarek dla swojej pociechy, mamy jednak nadzieję, że dzięki naszym poradom poszukiwania idealnego upominku z okazji 1 czerwca będą choć odrobinę prostsze. Warto zastanowić się nad innym prezentem niż kolejna modna zabawka, których nasze pociechy mają już wiele. Unikajmy również kiczowatych, wyprodukowanych w Chinach podróbek.