opakowania na prezenty

Jeśli już wybraliście piękny prezent walentynkowy dla swojej drugiej połówki, równie ważne jest przygotowanie pięknego opakowania. Możliwości jest naprawdę wiele – przy okazji Święta Zakochanych znajdziemy całe mnóstwo pudełek, kolorowych papierów i torebek ozdobionych serduszkami i innymi motywami Walentynkowymi. Dekoracyjne opakowanie możemy również wykonać samodzielnie. Przygotowałam dla Was kilka propozycji opakowań na Walentynkowe upominki.

Tradycyjne opakowanie na prezenty to oczywiście wszelkiego rodzaju pudła i pudełeczka. Ważne, żeby na Święto Zakochanych zawierały jakiś romantyczny akcent. Stąd też świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju czerwone lub różowe kartonowe pudełka, niekoniecznie zdobione Walentynkowym nadrukiem. Niewątpliwą zaletą pudełek jest możliwość ich późniejszego wykorzystania do przechowywania drobiazgów, romantycznych listów itp. Kolorowy papier niszczy się przy rozpakowywaniu, natomiast pudełko z pewnością może jeszcze posłużyć obdarowanemu. Oczywiście pudełko można przewiązać tradycyjną kokardą lub wstążką, odpowiednio dobraną do kolorystyki opakowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu wykonać opakowanie, np. z kartonu. Nawet zwykły, szary karton przy odrobinie fantazji może stać się gustownym i nowoczesnym opakowaniem – wystarczy okleić go paskiem materiału, ewentualnie ciasteczkiem w kształcie serca. Tak przygotowane pudełko będzie nie tylko ekologiczne, ale i stylowe.

Świetnym pomysłem na opakowanie jest również kupienie skrzyneczki na drobiazgi lub innego akcesorium, które samo w sobie będzie stanowiło prezent. Może to być na przykład metalowe lub szklane pudełeczko z wieczkiem - na drobiazgi czy biżuterię. Wiele Pań z pewnością ucieszy taki dodatkowy prezent.

Romantyczne osoby z pewnością ucieszy natomiast prezent zapakowany w stylowy woreczek uszyty z materiału. Takie woreczki można oczywiście uszyć samemu, można też kupić gotowe i ewentualnie naszyć aplikację z Walentynkowym akcentem lub wyhaftować imię ukochanej osoby. Ozdobny woreczek również może posłużyć później jako sposób na przechowywanie drobiazgów, można też umieścić w nim lawendę lub inne akcesoria zapachowe i umieścić w szafce z ubraniami.

Jeśli zastanawiacie się natomiast nad odpowiednim opakowaniem dla biżuterii, poza klasycznym pudełeczkiem jaki z pewnością otrzymacie przy zakupie pierścionka, naszyjnika czy kolczyków, aby Wasza druga połówka miała większą niespodziankę – możecie ukryć je kartonowym pudełeczku lub torebce. Jeśli prezent dla ukochanej osoby jest mały, można schować go również w bukiecie kwiatów, ale w taki sposób, by ukochana bez trudu go znalazła.

Oczywiście samodzielne przygotowywanie opakowań dodatkowo sprawi przyjemność bliskiej osobie. Wystarczy bowiem, że ulubione czekoladki, cukierki czy ciastka Waszej drugiej połówki umieścicie w pudełeczku, w którym w jednej ze ścianek wyciekliście serce, a następnie zakleiliście folią lub innym przezroczystym materiałem. Natomiast jeśli dysponujecie niewielką doniczką z „miłosnym” nadrukiem, wystarczy, że zapakujecie prezent w kawałek pięknego materiału, po czym ułożycie go w doniczce w taki sposób, by materiał i kokarda pięknie się układały. Oryginalne i niepowtarzalne opakowanie gotowe! :)

Opakowanie Walentynkowego prezentu powinno cieszyć oko i rozbudzić wyobraźnię bliskiej osoby. Pamiętajcie o tym, by w Święto Zakochanych było ono romantyczne, nieco „słodkie”, a przede wszystkim z „miłosnym” akcentem.