Czasem bardzo trudno jest nam wymyślić pomysł na prezent, zwłaszcza w przypadku przygotowania upominku dla osób, które nie są nam szczególnie bliskie: dla szefa, dla dalekiej cioci czy kuzynki, która zaprosiła nas na urodziny albo dla nowego sąsiada. Czasem też nie wypada pojawić się bez upominku na niektórych przyjęciach rocznicowych czy gratulacyjnych. Wówczas dobrze jest przygotować jeden z prezentów, które zawsze się udają. Jest taki "bezpieczny" zestaw najpopularniejszych podarków, który sprawdzi się chyba zawsze. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka takich pomysłów, które przydadzą się w awaryjnych sytuacjach.

Czekoladki – dla każdego coś słodkiego

Jeśli mowa o prezencie dla kobiety, czekoladki zawsze odczytywane są jako miły gest – niezależnie od tego czy podarujemy je nastoletniej siostrzenicy, czy wiekowej cioci. Obecnie dostępnych jest na rynku wiele rożnych rodzajów słodkości, które zaskakują nas różnorodnością smaków oraz niezwykłym wyglądem. Znajdziecie również czekoladki dla mężczyzn, na przykład w kształcie piłek futbolowych. Uważajcie tylko wówczas, gdy słyszeliście, że dana osoba jest na diecie. Co prawda nikłe są szanse na to, że odbierze taki prezent jako złośliwość, ale może to być drobnym nietaktem. Jeżeli wiadomo Wam, że solenizant choruje – chociażby na cukrzycę, również dobrze jest pomyśleć o innym upominku.

Porcelana – elegancki upominek

Porcelana stołowa jest bardzo eleganckim upominkiem, który każdemu przypadnie do gustu. Nawet pojedyncza porcelanowa filiżanka ze spodeczkiem (np. filiżanka Villeroy & Boch Anmut Bloom, która jest tak śliczna, że ciężko się jej oprzeć :)), czy kubek ucieszy obdarowaną osobę. Zarówno kobiety, jak mężczyźni docenią taki gest. Dlatego też jest to świetny pomysł na prezent nie tylko dla przyjaciół, ale również dla szefa czy nowego sąsiada. Jeśli dodatkowo jest to piękna porcelana znanej marki, zachwyt w oczach obdarowanego murowany. W przypadku większych uroczystości, takich jak śluby, rocznice można podarować serwis obiadowy lub kawowy (polecamy szczególnie serwisy obiadowe Villeroy & Boch ze względu na ich bardzo wysoką jakość i wzornictow) – sprawdzi się zawsze. Jest to taki rodzaj prezentu, który przetrwa lata i z pewnością będzie miał duże znaczenie dla nowego właściciela.

serwis obiadowy Mariefleur Villeroy & Boch filiżanka Anmut Villeroy & Boch

Książka – ponadczasowy prezent

Zarówno w przypadku starszych, jak i młodszych solenizantów i jubilatów, książka jest jednym z najpiękniejszych prezentów, jaki możemy podarować. Dzięki niej dajemy bowiem obdarowanej osobie możliwość przeniesienia się w zupełnie inny świat, przeżycie przygody albo możliwość rozwoju osobowości. Dobrze jest podarować książkę, którą się zna, ponieważ wówczas można oszacować czy prezent będzie się podobał, chociażby biorąc pod uwagę kategorię wiekową. Niewypałem będzie podarowanie książki starszej osobie, która ma problemy ze wzrokiem – ale czym są takie przeszkody w erze audiobooków i odtwarzaczy mp3?

Biżuteria – najpiękniejsze skarby

Dawniej była nie tylko ozdobą, ale również częścią rodzinnego majątku. Do dzisiaj biżuteria ma szczególne znaczenie, ponieważ jest prezentem na całe życie. I – mimo że rzadko już lokuje się w niej kapitał, na pewno ucieszy niejedną osobę. Biżuteria to doskonały prezent nie tylko dla kobiet, które – jak wiadomo, kochają brylanty, ale również dla Panów. Spinki do mankietów, eleganckie bransolety czy zegarki to wspaniały pomysł na prezent na każdą okazję. Z pewnością będzie to piękna pamiątka dla obdarowanego.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły pomogą Wam wybrać prezent w trudnej sytuacji. Zawsze starajcie się wybrać taki prezent, który Wam się najbardziej podoba – zwykle sprawdza się to w podbramkowych sytuacjach. Jak można przecież przygotować prezent, jeśli samemu uważa się go za szczyt kiczu i tandety? Jeśli będziecie kierowali się intuicją, mając na uwadze elegancki charakter upominku, z pewnością wybierzecie coś ładnego.