Zorganizowanie przyjęcia urodzinowego nie jest łatwe, jednak jeśli włożymy w tę czynność trochę pracy i kreatywności, z pewnością solenizant będzie zadowolony :) Radość bliskiej osoby będzie największą nagrodą za nasz wysiłek. 18-ste, 20-ste, 40-ste… - każde urodziny są wyjątkowe i niepowtarzalne. I zdarzają się tylko raz w życiu! Jak więc zorganizować przyjęcie marzeń? Czy musi to być przyjęcie - niespodzianka? Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was garść porad na ten temat. Mam nadzieję, że przydadzą się one Wam nie raz, nie dwa :)

Jeśli myślicie o urządzeniu przyjęcia urodzinowego, z pewnością staniecie przed dylematem czy zachować tak niezwykły prezent w tajemnicy, czy może zasugerować solenizantowi, że planujecie coś wyjątkowego. Zawsze jest to kwestia bardzo indywidualna. Jeśli bliska osoba lubi niespodzianki, na pewno się ucieszy. Jednak sporo osób nie lubi być zaskakiwanym. Wówczas można uprzedzić o planowanym przyjęciu – solenizant będzie mógł cieszyć się wcześniej :)

O czym koniecznie trzeba pamiętać? Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o tort urodzinowy. Nawet jeśli jesteście zaproszeni przez kogoś na urodziny, możecie samodzielnie upiec i udekorować ciasto. To wcale nie jest trudne, wręcz może wiązać się z wspaniałą zabawą. Można skorzystać z okazjonalnej formy do ciasta. Zwróćcie uwagę na śliczne formy do pieczenia ciast Pavoni, a w tym wypadku - na formę do wyjątkowego urodzinowego ciasta:

formy do ciasta Pavoni

Oczywiście wniesieniu tortu powinno towarzyszyć tradycyjne "100 lat!" i gaszenie świeczek połączone z wypowiadaniem życzenia przez solenizanta. Tort to dobry pomysł na uczczenie urodzin nie tylko najbliższych, ale również współpracowników czy kolegów ze studiów. Zdaje egzamin zawsze i wiąże się z ogromnym wzruszeniem wszystkich uczestników nawet najskromniejszego przyjęcia :)

Nie można zapomnieć o prezentach. Nie chodzi oczywiście o ich wartość materialną, jednak bez nich urodziny byłyby niepełne. Dobrym pomysłem jest zrobienie składki na upominek. Wówczas można kupić jedną, ale za to bardziej wartościową rzecz lub kilka drobiazgów pasujących do siebie (np. dobrym pomysłem na prezent na 30-ste lub 40-ste urodziny przyjaciółki będzie stylowy serwis do kawy Villeroy & Boch lub innej dobrej marki - oczywiście jeśli dobrze znacie gust Jubilatki). Wspólne wybieranie prezentów to wspaniała zabawa, a solenizantowi również jest bardzo miło, kiedy wie, że grupa jego przyjaciół zorganizowała się specjalnie z myślą o nim.

Aby urodziny zapadły wszystkim na długo w pamięć, warto pomyśleć o atrakcjach takich jak puszczanie lampionów z życzeniami czy zawieszenie pod sufitem zabawki wypełnionej cukierkami. Ten ostatni zwyczaj pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Solenizant ma zasłonięte oczy i próbuje kijkiem natrafić na zawieszoną zabawkę. Uczestnicy zabawy próbują nakierować go za pomocą zabawy w "zimno/ciepło". Inna podobna gra polega na zadaniu zjedzenia jabłka zawieszonego na sznurku, przy czym dana osoba ma zasłonięte oczy i nie może posługiwać się rękoma.

Czy można mówić o recepcie na udane urodziny? Nic nie zastąpi grupy najbliższych osób – każdy z nas najlepiej bawi się w towarzystwie bliskich krewnych i przyjaciół. Pozostałe sprawy to tylko dodatki. Nie mniej jednak zorganizowanie przyjęcia, upieczenie tortu, wybranie i opakowanie prezentów, a także pomysły na dobrą zabawę z pewnością sprawią, że urodziny będą pełne radosnego śmiechu :)