Łatwo wybrać upominek dla kogoś, kto ma jasno sprecyzowane gusta. Wówczas nie trudno domyśleć się, co owej osobie sprawi największą przyjemność. Przykładem niech będą kawosze, których wielu wśród nas ;) Można ich zidentyfikować na podstawie kilku typowych zachowań: o poranku pierwsze swe kroki kierują w stronę ekspresu do kawy (a w sobotę przed 9:00 z łóżka wyciągnie ich tylko intensywny aromat wydobywający się z kuchni), na małą czarną znajdą czas zawsze i wszędzie, a w najlepszym nastroju zastaniesz ich podczas błogiego delektowania się ulubionym napojem ;)

Na wyjątkową okazję

Na wyjątkową okazję, czyli jaką? Są w naszym życiu wydarzenia uważane za znamienne – na przykład ślub czy 20 rocznica pożycia małżeńskiego. Warto przygotować wtedy coś specjalnego, co wprawi w zachwyt obdarowanych. A ponieważ każdy kawosz jest istotą towarzyską i najczęściej dzieli swoje zamiłowania z najbliższymi – elegancki serwis do kawy sprawdzi się wspaniale :) Jeśli kawosz pija od lat ten sam gatunek ukochanego napoju, najprawdopodobniej ceni sobie tradycję. Spodoba mu się zatem serwis kawowy w klasycznym stylu, śnieżnobiały, ewentualnie ozdobiony dyskretnym wzorem lub motywem roślinnym. Jeśli jednak jest to osoba nowoczesna, podaruj jej (lub im) stylowy komplet do kawy, złożony na przykład z naczyń o falistej lub opływowej formie.

filiżanka Villeroy & Boch

Dla ciała i ducha

Na urodziny, imieniny, Dzień Matki lub Dzień Ojca szukamy zazwyczaj bardziej osobistego upominku. Sprawdzą się więc piękne filiżanki do kawy i zestawy z dodatkami, na przykład z mlecznikiem lub piękną cukierniczką. Jednak aby prezent był ciekawszy, można dołączyć do niego książkę lub płytę – coś, związanego z ceremoniałem picia kawy albo ze zwyczajami kawosza. W przypadku bardziej formalnych upominków sprawdzi się chociażby album o kawie. Każdy dołączony drobiazg będzie świetnym urozmaiceniem prezentu – zwłaszcza, jeśli macie powody przypuszczać, że solenizant otrzymał w swoim życiu już kilka podobnych podarków. Nawet płyn do kąpieli o zapachu kawowym, świeczka do aromaterapii czy butelka irlandzkiej whiskey do Irish Coffe wykluczy "typowość" upominku.

Coś wyjątkowego dla poszukiwacza

Jeśli kawosz należy do gatunku odważnych, lubiących nowe doświadczenia, z pewnością ucieszy się z paczki egzotycznej lub smakowej kawy. W każdym dużym mieście znajdzie się sklepik z bogatym asortymentem herbaciano – kawowym. Może się zdarzyć jednak, że mimo najlepszych chęci nie uda się kawosza - poszukiwacza zaskoczyć. Asem w rękawie z pewnością okaże się kawa luwak – najdroższa na świecie odmiana. Co prawda jej cena waha się w granicach 100 – 200 zł za opakowanie 50 – 100 gramowe, ale takiego upominku żaden koneser nie zapomni do końca życia :)

Coś praktycznego – dla każdego i na każdą okazję

Kawosz, jak każdy inny człowiek, miewa również przyziemne potrzeby – musi mieć chociażby dobry ekspres do kawy. Na rynku dostępne są urządzenia z funkcją przygotowywania kawy latte, cappuccino i innych jej rodzajów. Jeśli szukacie czegoś bardziej wyszukanego, stylowy porcelanowy zaparzacz do kawy lub dzbanek do kawy sprawdzi się idealnie. Elegancki kubek termiczny, termos lub wełniany "ocieplacz" to natomiast doskonały pomysł na prezent dla kawosza prowadzącego aktywny tryb życia. Przydatne drobiazgi to również puszka do przechowywania ziaren czy stylowy młynek do kawy.

dzbanek do kawy Auerhahn

Ostatnie badania naukowe pokazują, że wbrew pozorom kawa ma rozliczne właściwości prozdrowotne. Nie wpływa na wzrost ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia. Oczywiście stara prawda, że co za dużo to niezdrowo sprawdza się i w tym wypadku. Kawosze wiedzą jednak, co dobre :) Bardzo często są to osoby cieszące się życiem, delektujące się każdą chwilą. Prezent, który będzie towarzyszył kawoszom w wielu wyjątkowych momentach sprawdzi się doskonale :)