prezent dla domu

Takie upominki sprawdzą się nie tylko w przypadku osób, które dopiero wiją swoje gniazdko. To także doskonały pomysł na prezent z okazji rocznicy ślubu, imienin czy nawet odwiedzin połączonych z proszonym obiadem. Czasem najzwyczajniej w dobrym smaku jest przynieść gospodarzom jakiś drobiazg. Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych pomysłów na prezenty dla domu :)

Pełne uroku drobiazgi – bibeloty, obrazy, wazony, świeczniki

Pierwszą kategorię prezentów dla domu stanowią drobiazgi dekoracyjne. Słowo drobiazgi nie oddaje jednak olbrzymiej różnorodności upominków tego typu, ponieważ znajdą się tutaj zarówno eleganckie małe figurynki, jak i wartościowe obrazy. Tylko od Was zależy, jaki charakter będzie miał upominek. Na elegancki upominek wspaniale nadają się również wazony i świeczniki – w domu nigdy ich za dużo.

Praktyczny prezent – chlebaki i inne akcesoria kuchenne 

Wiele gospodyń domowych w roli upominku chętnie widziałoby akcesoria kuchenne. Nie jest to przewrotne stwierdzenie :) Współcześnie wiele kobiet uczyniło z pracy w domu swoją pasję i nie kojarzy się to już z anachronizmem i krzywdą tych Pań. Mimo wszystko polecałabym wybór prezentu, który łączyłby w sobie aspekt funkcjonalny i praktyczny z estetycznym. Przykładem takiego upominku może być elegancki chlebak (na przykład chlebak Legnoart Spicy), designerski młynek do pieprzu czy taca pochodząca z ekskluzywnej kolekcji przedmiotów codziennego użytku.

chlebak Legnoart

Uniwersalny podarunek – zastawa stołowa i sztućce

Zastawa stołowa w postaci serwisu obiadowego lub komplety sztućców to idealny pomysł na prezent ślubny lub rocznicowy. Czasem tak piękny podarunek mężowie ofiarowują swoim żonom – i przedmioty te stają się wspaniałą pamiątką rodzinną. Jednak pojedyncze elementy garnituru stołowego wspaniale sprawdzą się jako prezent ofiarowywany przy innych okazjach. Jeśli nie macie pomysłu na upominek dla gospodarzy, zastanówcie się nad wyborem pięknej, designerskiej misy lub wazy do serwowania zupy, pochodzącej z większej kolekcji. Wiele par otrzymuje w prezencie ślubnym elegancką zastawę stołową, którą można rozbudowywać o kolejne elementy.

serwis obiadowy Villeroy & Boch

Prezenty dla domu to taki rodzaj upominku, który daje nam wiele możliwości podczas jego wyboru. Przedział cenowy tych przedmiotów jest niezwykle szeroki. Pamiętajcie jednak, by zastanowić się nad tym, co gospodarzom jest potrzebne oraz nad tym, jaki styl dekoracyjny preferują. Urządzanie mieszkania to dla wielu osób ogromna radość. Bywa, że jest prawdziwą pasją.