lampiony Helium Villeroy & Boch

Przy okazji ważnych egzaminów lub podejmowania się ryzykownego przedsięwzięcia często obdarowujemy naszych bliskich drobnymi prezentami "na szczęście". Ten miły gest sprawia, że nawet najbardziej stresująca sytuacja wydaje się dużo bardziej przyjazna. Takie drobne upominki przypominają nam w ważnych chwilach, że nie jesteśmy sami, że nasi bliscy o nas myślą i trzymają kciuki. Co można zatem podarować "na szczęście"?

Maskotka – słonik z uniesioną trąbą

Tradycyjnym i bardzo popularnym prezentem, który przynosi szczęście jest słonik – koniecznie z uniesioną trąbą. Jeśli kogoś bliskiego czeka trudny egzamin, taki słonik z pewnością zagwarantuje dobrą ocenę ;) Słonik może być wykonany z różnych materiałów. Najbardziej powszechne z nich to porcelana oraz plusz. Jednakże równie dobrze możemy zrobić słonika samodzielnie, na przykład na szydełku.

Biżuteria w kształcie czterolistnej koniczynki

Innym symbolem przynoszącym szczęście jest czterolistna koniczynka. Jeśli znajdziemy taką na łące, możemy zasuszyć i podarować komuś bliskiemu. Znalezienie takiej koniczynki nie jest jednak proste, a poza tym koniecznie musimy znaleźć przypadkiem, na pewno nie przeczesując całą łąkę :) Dużo łatwiej będzie nam kupić dla kogoś bliskiego piękny naszyjnik lub kolczyki w kształcie czterolistnej koniczynki.

Naszyjnik w kształcie podkowy

Zgodnie z tradycją, podkowa zgubiona przez konia również przynosi szczęście. Dawniej wieszano taką podkowę nad drzwiami i uważano, że zapewni ona domownikom pomyślność i szczęście. Współcześnie raczej marne mamy szanse na znalezienie podkowy, możemy jednak podarować przyjaciółce lub bliskiej krewnej piękny naszyjnik lub zawieszkę w kształcie podkowy. W wersji męskiej prezentem takim może być breloczek do kluczy.

Lampiony

Doskonałym pomysłem na prezent "na szczęście" jest również piękny lampion. Może to być na przykład lampion Villeroy&Boch Helium z kwiatowym ornamentem. Jest to idealny prezent zwłaszcza dla osób, które czekają ważne egzaminy. Udowodniono bowiem, że delikatny płomień wzmacnia koncentrację i ułatwia naukę. Podejrzewam, że działanie takiego amuletu jest skuteczniejsze nawet od słonika z uniesioną trąbą ;)

Akcesoria do biura

Jeśli bliska nam osoba pracuje przez dużą część czasu w biurze, codziennie podejmuje wiele trudnych decyzji i angażuje się w odpowiedzialne przedsięwzięcia, możemy podarować jej akcesoria zdobiące biurko, np. wahadło lub odbijające się od siebie kule. Takie akcesoria wspomagają koncentrację, podobno ułatwiają również podejmowanie decyzji. Z pewnością jednak zdobią biurko i przypominają o wsparciu bliskich.

Pędy bambusa

Ostatnimi czasy coraz popularniejszym prezentem "na szczęście" jest podarowanie pędu bambusa. Zwyczaj ten wywodzi się z Chin i stamtąd pochodzi właśnie wiara w jego nadzwyczajną moc. Pędy bambusa nie tylko zapewniają pomyślny przebieg wydarzeń, ale kumulują dobrą energię w swoim otoczeniu. Warto więc podarować komuś bliskiemu sadzonkę złożoną na przykład z siedmiu pędów.

Ludzie od wieków obdarowywali się rozmaitymi amuletami, które miały przynieść szczęście, powodzenie w miłości i bogactwo. Powszechnym uznaniem cieszyły się również relikwie Świętych. Dzisiaj ocalały jedynie szczątki wierzeń ludowych w postaci wiary w magiczną moc czterolistnej koniczyny czy podkowy. Z pewnością jednak taki drobiazg podniesie na duchu każdą osobę, którą czeka ważne – i stresujące – wydarzenie.