prezent na przeprosiny

Czasem bywa tak, że bardzo żałujemy nieostrożnie wypowiedzianych słów lub popełnionego błędu… Pragniemy przeprosić, jednak nie jest to łatwe i trudno zdobyć się na pierwszy krok. Z pewnością przeprosiny będą łatwiejsze, jeśli przygotujemy dla osoby, którą zawiedliśmy, drobny upominek. Tak naprawdę może to być cokolwiek, co dana osoba lubi – coś, co sprawi, że złość jej minie i zapanuje harmonia. Jeśli nie macie pomysłu na prezent na przeprosiny, zapraszam do lektury – na pewno znajdziecie jakieś rozwiązanie :)

Przede wszystkim na przeprosiny podarowuje się kwiaty. Uwielbiają je w szczególności kobiety, ale przydadzą się również w rozmaitych relacjach zawodowych i biznesowych. Jaki bukiet wybrać na przeprosiny? Z pewnością powinniśmy unikać kwiatów jaskrawych, szczególnie żółtych. Bukiet na przeprosiny powinien być skromny, ale elegancki i pięknie skomponowany. Doskonale na tę okazję pasują chociażby stokrotki czy białe lub herbaciane róże. Bukiet jako prezent na przeprosiny daje nam jedną, szczególną możliwość… Jeśli nie mamy odwagi sami uczynić pierwszy krok do zgody, zawsze możemy skorzystać z usług poczty kwiatowej.

Doskonałym pomysłem na prezent na przeprosiny jest również słodki upominek, na przykład ciasteczka upieczone samodzielnie. Wyjątkowo pyszne są na przykład muffiny, które będą smakowały chyba każdemu. Taki prezent jest polecany szczególnie w relacjach ze znajomymi i przyjaciółmi, na przykład z sąsiadami. Możemy wybrać się w odwiedziny do urażonej osoby zabierając ze sobą słodkości – z pewnością doceni ona wysiłek włożony w przygotowanie upominku na przeprosiny. Jeśli zupełnie nie mamy talentu kulinarnego, możemy po prostu kupić czekoladki lub inne słodycze.

Jeżeli uraziliśmy czymś szczególnie bliską osobę, na przykład przyjaciółkę, może być bardzo trudno ją przeprosić. Warto przygotować upominek, który ją zaskoczy. Wprawiona w zachwyt bliska osoba dużo łatwiej nam wybaczy. Czym może być taki prezent? Otóż może to być na przykład piękna podstawka na biżuterię, na przykład na pierścionki. Każda kobieta ucieszyłaby się z takiego drobiazgu. Możemy również podarować bliskiej osobie jakiś przedmiot służący do dekoracji domu. Może to być chociażby piękny, nowoczesny świecznik czy elegancka filiżanka do kawy.

Doskonałym pomysłem na prezent na przeprosiny są również wszelkiego rodzaju maskotki. Oczywiście sprawdzą się one w przypadku nieco młodszych osób, ale nikt nie twierdzi, że nie można wykorzystać tego pomysłu na prezent w przypadku dojrzałych osób. Tradycyjną, pluszową maskotkę możemy zastąpić wówczas ozdobą z kryształu, która znajdzie swoje miejsce na komodzie lub na szafce. Szczególnie piękne wyroby kryształowe ma w swojej ofercie marka Swarovski.

Często przeprosiny nie są łatwe, wymagają bowiem dużego taktu i delikatności od obu stron. Z pewnością sympatyczny upominek zwiększa nasze szanse na wybaczenie, pamiętajmy jednak, by nie sprawiał wrażenia przekupstwa. Upominki na przeprosiny powinny być zatem skromne, ale jednocześnie niepozbawione dobrego smaku i elegancji.

Zdjęcie pochodzi z http://blog.23snaps.com/