Każda kobieta – i nie tylko, ma czasem gorszy dzień, zepsuty humor albo przeżywa duży stres. W takich chwilach warto zatrzymać się na chwilę i sprawić sobie jakąś drobną przyjemność. Każda z Was najlepiej wie, co poprawi Jej humor. Dla wielu Pań są to po prostu zakupy, które pozwalają troszkę oderwać się od szarej codzienności ;) Jeśli zastanawiacie się, co sobie kupić, żeby poprawił Wam się nastrój, zapraszam Was do lektury :) Przygotowałam kilka sprawdzonych pomysłów, które doskonale nadają się na upominek dla samej siebie. Bez względu na to czy jest to prezent pocieszający, czy w nagrodę za jakieś ważne wydarzenie – przecież zawsze znajdzie się dobry powód, by troszkę się porozpieszczać ;)

Markowe perfumy

Zapach ma niemal magiczne działanie, a jego terapeutyczne właściwości znane są od wieków. Cóż może nam poprawić humor bardziej niż zapach ulubionych perfum? Nawet w ponure jesienne i zimowe dni, piękny, świeży zapach jest w stanie dosłownie tchnąć w nas życie. Kwiatowe nuty przywodzą na myśl dni pełne słońca. Poza tym każda chyba kobieta ucieszy się z markowych perfum, które nie tylko mają właściwości terapeutyczne, ale również są uważane za swojego rodzaju afrodyzjak. Jeśli wyjdziesz z perfumerii skropiona jakimś cudownym zapachem i obejrzy się za Tobą przystojny mężczyzna, wszystkie troski natychmiast znikną ;)

Ciuszek na wyprzedaży

Czasem warto jest również skusić się na jakiś drobiazg w promocyjnej cenie. Nie ważne co to będzie. Nawet skromna apaszka poprawi nam humor. Zwłaszcza jeśli będzie to elegancka i kolorowa rzecz, która rozproszy smutek w ponury dzień. Nie musi to być coś drogiego. Wystarczy, że odwiedzimy sklep z używaną odzieżą – nie tylko po to, żeby koniecznie coś kupić. Kilka kwadransów na przeglądaniu i przymierzaniu ubrań doskonale odpręża. Sam fakt, że zrobimy coś dla siebie, poprawi nam nastrój. Second handy mają swój urok – trzeba włożyć odrobinę wysiłku w znalezienie czegoś naprawdę interesującego. No i jest to doskonały sposób na poszukiwanie własnego stylu. Przy czym szybko zapomina się o kłopotach :)

Coś słodkiego

Sprawdzonym przez miliony kobiet sposobem na poprawienie humoru jest kupienie sobie czegoś słodkiego. Aby jednak podjadanie słodyczy nie stało się naszym głównym "pocieszaczem", który zawsze jest na wyciągnięcie ręki, nie polecam kupowania słodyczy do domu. Wiadomo czym kończy się regularne spożywanie nadmiaru cukru, a kłopoty z utrzymaniem prawidłowej wagi nikomu jeszcze nie przysporzyły radości. Dlatego dobrze jest wybrać się na kawę i czekoladowe ciastko do kawiarni lub cukierni – szczególnie w towarzystwie życzliwej osoby. Najbardziej urokliwe są rodzinne cukiernie, gdzie powita nas nie tylko wspaniały zapach, ale również miła Pani sprzedawczyni. No i nie trzeba nikogo przekonywać, jak niesamowite właściwości ma pyszna czekolada ;)

Książka, aromatyczna kąpiel i wieczór tylko dla siebie

Możemy również sprawić sobie prezent w postaci czasu zarezerwowanego tylko i wyłącznie dla siebie. W przeciwieństwie do markowych perfum czy modnych ciuchów, to nic nie kosztuje. Na co dzień zapominamy o tym, jak ważne jest dbanie również o higienę psychiczną. Trzeba po prostu w ciągu dnia znaleźć chwilę na ochłonięcie, uporządkowanie myśli i wrażeń, na relaks. Okazuje się jednak, że spora część kobiet zapytana o to, co zrobiłaby, gdyby dostała w ciągu doby dodatkową godzinę, odpowiada, że przeznaczyłaby ją dla siebie. Czasem więc jesteśmy to sobie po prostu winne. Wystarczy ulubiona książka, aromatyczna kąpiel i jesteśmy jak nowonarodzone.

Najważniejsze, by kupić sobie coś, co naprawdę sprawi nam przyjemność. Czasem wręcz trzeba zapomnieć o tym, że przydałoby się zaoszczędzić trochę grosza. Oczywiście jeśli znaleźliśmy się w tarapatach finansowych, nie powinniśmy szastać pieniędzmi – zawsze jednak można znaleźć jakąś alternatywę dla drogich zakupów. Nie kupujcie też niczego zbędnego, czegoś co przyda się tylko na jedno wyjście. Niech upominek przypomina Wam długo o tym, że same dla siebie jesteście najlepszymi przyjaciółkami. Ważne przecież jest, by bez względu na okoliczności mieć w sobie oparcie.