Oryginalna deska do krojenia

W kuchni zawsze wszystko zaczyna się od pokrojenia produktów. Mogłoby się wydawać, że jest to czynność bardzo nudna, której nie można urozmaicić. Nic bardziej mylnego! Deska do krojenia jest tak samo ważna, jak dobre noże. A taka deska wcale nie musi być nudna, plastikowa i brzydka. Dla osób, które swoją indywidualność chcą zachować nawet przy gotowaniu dostępne są deski do krojenia w kształcie płyt winylowych, kaset do magnetofonu i wielu innych oryginalnych wzorów. Co najważniejsze takie deski świetne sprawdzają się zarówno do krojenia produktów jak i ich podawania. Przekąski podane na płycie winylowej na pewno zachwycą wszystkich gości.

 

Młynki i moździerze do przypraw

Każdy miłośnik kuchni gromadzi ogromną ilość przypraw, które są nieodzownym elementem, każdej kuchennej przygody. Jednak samo dodanie przypraw jest tylko połową sukcesu, który dopełni umiejętność łączenia smaków, oraz odpowiedniego traktowania ziół. Sól i pieprz dodają najlepszego aromatu kiedy z młynka trafiają bezpośrednio do przygotowywanej potrawy. Dlatego każdy prawdziwy amator kuchennych rewolucji na pewno ucieszy się z prezentu zawierającego zestaw młynków do soli i pieprzu. Choć używanie moździerzy sięga wiele tysięcy lat wstecz, dopiero stosunkowo niedawno zdobyły one zasłużoną im popularność. Najpiękniejsze i najtrwalsze są te wykonane z polerowanego granitu. Świeże i suszone zioła rozdrobnione w takim moździerzu nabierają zupełnie innego smaku i charakteru.

Noże, które nie zawiodą

Niezależnie od tego, czy sztukę kulinarną uprawia się hobbystycznie, czy też zawodowo, każdy kto z kuchnią ma styczność przyzna, że najważniejszy w kuchni jest nóż. Jednak to właśnie nóż odróżnia amatora od zawodowca. W dobrej jakości ostrze trzeba zainwestować, ale jest to zdecydowanie konieczna inwestycja. Każdy kucharz powinien mieć przynajmniej jeden nóż z prawdziwego zdarzenia, dzięki temu sprawnie może przygotowywać wszystkie swoje potrawy. W ostatnim czasie bardzo modnym i pożądanym prezentem jest nóż do siekania ziół. Jest to wyjątkowo ostre ostrze w kształcie kolebki, z dwoma uchwytami. Dzięki temu zioła szybko zostaną posiekane w drobne kawałeczki.

Stolnica dla miłośników wypieków

Pieczenie ciast stało się bardzo popularne, a każdy kto lizną trochę wiedzy i doświadczenia na ten temat, chce tworzyć prawdziwe dzieła sztuki. Nasze babcie do ugniatania i rozwałkowywania ciasta używały drewnianej stolnicy, jednak takie stolnice odeszły do lamusa i zastąpiły je zupełnie inne, zdecydowanie lepsze, wykonane z silikonu. Co więcej taką stolnicę można zwinąć w rulon, który zajmuje bardzo mało miejsca w szafie. Jednak ich największą zaletą jest naniesiona na nie okrągła podziałka, dzięki której można uformować idealnie okrągłe ciasto o pożądanym wymiarze. Taki prezent na pewno będzie strzałem w dziesiątkę!