Pavoni

Pavoni Idea to włoski producent silikonowych akcesoriów do pieczenia oraz innych produktów gospodarstwa domowego. Od blisko 30 lat jest międzynarodowym liderem w dziedzinie piekarniczej – zyskał popularność zarówno wśród profesjonalnych cukierników, jak i wszystkich tych, którzy potrafią docenić pomysłowość i niebywałą funkcjonalność oferowanych przez tę firmę produktów. Wszystkie akcesoria kuchenne Pavoni, za sprawą najwyższej jakości i doskonałego stylu, są niezastąpione w każdej kuchni.

Włoska firma Pavoni Idea mieści się w małym miasteczku Suisio niedaleko Bergamo w regionie Lombardia. Została założona blisko 30 lat temu, a od 10 lat jest czołowym światowym producentem silikonowych wyrobów kuchennych. "Pavoni" w języku włoskim oznacza "pawie" – i rzeczywiście nazwa ta wspaniale oddaje szeroki wachlarz niezwykle rozbudowanego asortymentu, w przepięknych kolorach, z którego włoski producent może być dumny. Do tej pory wprowadzono na rynek ponad 6000 rozmaitych produktów, z których każdy jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Nie lada gratka nie tylko dla kolekcjonera współczesnej sztuki użytkowej!

Silikonowe formy i rozmaite akcesoria kuchenne wykonane z tego materiału są niezwykle praktyczne i łatwe w użytkowaniu. Ostatnia dekada przyniosła prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie, odnaleziono bowiem szereg nowych zastosowań dla silikonów w domowych kuchniach. Są to materiały w 100 procentach bezpieczne dla kontaktu z żywnością i dostosowane do najbardziej nawet restrykcyjnych kryteriów związanych ze zdrowiem użytkowników. Silikon wytrzymuje duże wahania temperatury: od -40°C do nawet +280°C (parametry te zależą od grubości materiału). Formy i akcesoria silikonowe można bezpiecznie myć w zmywarce i używać w kuchence mikrofalowej, zamrażać – są bowiem nietoksyczne, bardzo wytrzymałe, nie pochłaniają również żadnych zapachów i smaków.

Piękne i niezwykle kolorowe formy do ciast, babeczek, pralinek oraz pozostałe akcesoria kuchenne są niezastąpione w nowoczesnej kuchni. Ułatwiają one pracę – dzięki nim łatwiej wyciągnąć ciasto, są bowiem bardzo giętkie. Są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, a przy tym nie niszczą się i są bardzo trwałe. Dzięki różnorodności form i kolorów akcesoriów Pavoni, wypiekanie ciast i ciasteczek będzie wspaniałą zabawą dla całej rodziny! Ponieważ silikon świetnie zachowuje się również w ujemnych temperaturach, bez przeszkód można przygotować w foremkach Pavoni lodowe torciki i inne przysmaki, które oczarują domowników i zaproszonych gości.

Włoski producent silikonowych akcesoriów kuchennych, Pavoni, jest znany i ceniony na całym świecie. Popularność zyskał dzięki wysokiej jakości produktom do pieczenia ciast, do pralinek, muffinek i innym drobiazgom ułatwiającym codzienne funkcjonowanie, jak na przykład uchwytom do przytrzymywania naczyń kuchennych, pokrywom silikonowym na patelnie zapobiegającym pryskaniu tłuszczu, durszlakom silikonowym i tym podobnym. Wszystkie akcesoria kuchenne marki Pavoni zaskakują połączeniem pomysłowości i funkcjonalności.