Menu weselne z klasą

Przygotowanie menu wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem. Oczywiście można to oddać w ręce profesjonalistów, którzy zajmą się tym za nas. Jednak wiele osób chce mieć nad tym kontrolę i sama woli ustalić menu. Zawsze powinno to się odbywać w konsultacji z restauratorami, u których odbędzie się przyjęcie weselne. Bez tego może dojść do wielu nieporozumień, a poza tym restauratorzy mają zdecydowanie więcej doświadczenia w tym temacie niż większość par młodych, dlatego też warto korzystać z ich doświadczenia.

 

Zastawa stołów i dekoracja

Przed wyborem restauracji, w której odbędzie się uroczystość warto wybrać się do niej na rodzinny obiad i sprawdzić, czy podawane dania nam smakują oraz, czy są ładnie podane. Jak wiadomo pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, większość Waszych gości, to właśnie po wystroju i dekoracji stołu będzie kształtowało swoją pierwszą opinię o Waszym przyjęciu. Na pewno chcecie, aby Wasze wesele było idealne pod każdym względem, dlatego też powinniście zwrócić uwagę na  to, na jakiej zastawie stołowej zostały podane Wasze dania oraz jakie sztućce znaleźliście przy talerzu. Jeśli wszystko według Waszej opinii było podane z klasą i w elegancki sposób, to śmiało możecie wybrać tę restaurację i urządzić w niej najważniejsze przyjęcie swojego życia. Zwróćcie również uwagę na to w jaki sposób i w czym podawane jest wino. Jest to bardzo ważny szczegół, w końcu większość gości często będzie wznosiła lampki i składała Wam życzenia.                           

Rozmieszczenie gości

Przy rozmieszczaniu gości jest kilka prostych zasad, których każdy powinien się bezwzględnie trzymać. Przede wszystkim każdy zaproszony gość powinien czuć się komfortowo, stykanie się łokciami absolutnie nie powinno mieć miejsca. Należy stoliki rozmieścić tak, aby każdy z gości miał swoją bezpieczną przestrzeń.

W ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem są okrągłe stoliki, które zazwyczaj mieszczą od 8 do 12 gości. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ w bezproblemowy sposób można posadzić gości w odpowiednim dla nich towarzystwie. Poza tym takie stoliki nadają większej elegancji i podwyższają prestiż przyjęcia. - podkreśla specjalistka z portalu WnetWesele.pl.

Jeśli jednak nie ma możliwości ustawienia okrągłych stołów, a do dyspozycji mamy tylko stoły prostokątne to nic straconego, one również sprawdzą się na przyjęciu. Dobre ustalenie miejsc dla poszczególnych gości może okazać się nie lada wyzwaniem, warto rozrysować sobie wszystkie więzi kontaktów i na tej podstawie dopasować danego gościa do danego stolika. W tym przypadku również występuje prosta zasada, młodzi z młodymi, a starsi ze starszymi, jeśli na weselu jest sporo dzieci, warto zorganizować dla nich dodatkowy stolik. Aby na przyjęciu weselnym nie wystąpiły konflikty związane z miejscem do siedzenia, warto postawić na stoliku winietki z nazwiskami gości, dzięki temu wszyscy szybko znajdą swoje miejsce i nie będą mieli możliwości sprawiania kłopotów.

Te drobne szczegóły wbrew pozorom są bardzo ważne, a często się o nich zapomina. Jednak to właśnie one nadają cały rytm zorganizowanemu przyjęciu. Jeśli wykorzystacie podane wskazówki Wasze przyjęcie weselne na pewno będzie dniem, który na długo pozostanie w Waszej i gości pamięci.