Naczynia New Norm

Naczynia New Norm marki Menu zostały zaprojektowane i weszły na rynek w 2011 roku. Są owocem współpracy duńskich designerów tworzących dla producenta skandynawskiej porcelany i akcesoriów wyposażenia wnętrz – Menu, oraz słynnej kopenhaskiej grupy Norm Architects. Kooperacja obu zespołów przyniosła nieoczekiwane rezultaty. Artyści połączyli siły z kopenhaskimi restauratorami Cofoco i w taki oto sposób powstała podobno najlepiej zaprojektowana i urządzona restauracja na świecie – Höst w centrum Kopenhagi. A wszystko zaczęło się od projektu zastawy stołowej…

Skandynawskie barwy

Intrygująca kolekcja New Norm to przede wszystkim stylowe karafki, młynki do przypraw, kubki termiczne, dzbanki, chociaż nie tylko. Jednak właśnie te elementy zastawy stołowej są najbardziej rozpoznawalne na rynku międzynarodowym. Możecie znaleźć je również w naszym sklepie. Starannie wybraliśmy dla Was najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne naczynia wchodzące w skład linii New Norm. Zwróćcie baczną uwagę na ich kolorystykę. Obrazowe nazwy barw, takie jak sztorm, kwiat, pył, węgiel, chmura, mgiełka, piasek doskonale oddają designerskie inspiracje surowym pięknem dalekiej Północy.

Prostota formy i niezwykła funkcjonalność

Naczynia i akcesoria kuchenne New Norm mogą wprawić w zachwyt. Są zaskakująco proste w swej budowie. Wyróżniają się nieskomplikowanymi, łagodnymi liniami i niezwykle nowoczesną, nieco zaokrągloną formą. Ascetyczny design to w tym przypadku przede wszystkim brak jakichkolwiek zbędnych ozdobników, ponieważ pod względem funkcjonalności naczynia New Norm wspaniale sprawdzają się w nowoczesnej kuchni i jadalni. Możecie skompletować z nich stylowe zestawy – na przykład z elementów w tej samej barwie. Ciekawym pomysłem na stworzenie własnej kolekcji jest również łączenie naczyń i akcesoriów kuchennych w różnych dostępnych kolorach, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i gustem.

Różnorodność materiałów

Wszystkie elementy kolekcji New Norm są bardzo praktyczne. Można je bezpiecznie myć w zmywarkach, w większości przypadków również używać w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych, ponieważ zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. Na przykład młynki do przypraw New Norm wyprodukowano z doskonałej ceramiki, drewna i tworzywa sztucznego. Stylowy dzbanek z zaparzaczem - ze szkła, stali nierdzewnej, silikonu i tworzywa sztucznego. Natomiast porcelanowe kubki termiczne i prześliczne karafki są wypalane dwukrotnie w temperaturze 1400 stopni Celsjusza, co gwarantuje ich ekstremalną niemal wytrzymałość i nadaje porcelanowym naczyniom miękką, akwarelową barwę. Producent, marka Menu, zapewnia, że nie ma dwóch identycznych kubków czy karafek. Ciekawostką jest fakt, że w rzemieślniczy proces powstawania tych pięknych porcelanowych naczyń zaangażowanych jest około 100 osób.

Restauracja Höst

Mówi się o niej, że jest najlepiej zaprojektowaną restauracją na świecie. Designerzy współpracujący z kopenhaską grupą Norm Architects stworzyli ją od podstaw. Natomiast na stołach znajdziecie oczywiście zastawę New Norm, od której wszystko się zaczęło. Wnętrza urządzone są w skandynawskim stylu, jednocześnie odrobinę romantycznym i nowoczesnym. Aranżacje doskonale łączą w sobie zarówno miejskie, jak i wiejskie akcenty. Widoczne są inspiracje rustykalnym nurtem dekoracyjnym, chociaż całość zachowuje swoją prostotę. To wszystko sprawia, że posiłki spożywane w restauracji Höst są prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Naczynia New Norm marki Menu intrygują stylowym wzornictwem i pięknem barw. Doskonale pasują nie tylko do wnętrz urządzonych w skandynawskim stylu aranżacyjnym – sprawdzą się również w domach wszystkich miłośników nowoczesnych nurtów w dekorowaniu pomieszczeń. Te piękne przedmioty codziennego użytku przykuwają wzrok, a jednocześnie są dyskretnie eleganckie. Prostota projektu nie odbiera im walorów funkcjonalnych i praktycznych.

Porcelana New Norm Menu

Kolekcja New Norm Menu

Kubki termiczne i dzbanki New Norm Menu

Host Restauracja

Restauracja Host