Przechowywanie niektórych akcesoriów w kuchni może okazać się prawdziwą zmorą. Często trudno znaleźć jakiekolwiek miejsca, w których poszczególne gadżety będą schludnie ułożone. Istnieją jednak sposoby na to, by tak pochować poszczególne akcesoria, by te zawsze znajdowały się pod ręką!

 

1. Pokrywki do garnków

Przechowywanie pokrywek do garnków to dla wielu osób wręcz przekleństwo. Akcesoria te niemal zawsze zagracają wnętrza naszych kuchennych szafek lub szuflad. Jak zatem umiejętnie trzymać pokrywki w kuchni? Np. na drzwiczkach od wspomnianych szafek! Wystarczy zamontować odpowiednie uchwyty lub przegródki, w które następnie umieszczone zostaną pokrywki! Dzięki temu zachowamy porządek, a nasze przykrywki nigdy nie będą już beztrosko bałaganić półek.

 

2. Ściereczki

Sporo problemu potrafią narobić nam również ścierki kuchenne. Ich przechowywanie też nie należy do najprzyjemniejszych. Najłatwiej tego typu akcesoria trzymać złożone w osobnej szufladce. Aby jednak były zawsze pod ręką, można je np. przechowywać w koszyczku lub ozdobnym pudełku. Ścierkę, która aktualnie używamy najlepiej przewiesić przez drążek od piekarnika lub też zawiesić go na plastikowym haczyku zamontowanym do ściany.

 

3. Patyczki do szaszłyków

Chyba każdy wie, jak patyczki do szaszłyków potrafią być trudne w przechowywaniu. Wystarczy chwila, a momentalnie rozsypują się po całej szufladzie lub szafce. Jak je zatem praktycznie trzymać? Najlepiej związane lub splecione gumką recepturką w wysokiej szklaneczce lub zamykanym, wąskim słoiku. Związanym patyczkom można również poświęcić jedną przegródkę w szufladzie ze sztućcami!

 

4. Akcesoria kuchenne

Chochle, miksery, blendery, mniejsze patelnie, rondle i wiele innych – czasem w szafkach nie ma miejsca na niektóre akcesoria kuchenne. Co wówczas zrobić? Pomysłem jest chociażby zamontowanie nad kuchenną wyspą specjalnych uchwytów, na których poszczególne przyrządy z łatwością zawiesimy. Takie rozwiązanie wymaga jednak sporej interwencji budowlanej. Łatwiej natomiast umiejętnie wygospodarować miejsce w szufladach lub na wiszących szafkach. Czasem niektóre urządzenia można trzymać na blacie. Ważne, by zachować porządek oraz funkcjonalność kuchni.