Menu

Skandynawski producent eleganckich i stylowych przedmiotów codziennego użytku, marka Menu, jest znany i ceniony na całym świecie za sprawą wyszukanego designu, wysmakowanej prostoty oraz zaskakujących rozwiązań projektowych. Kolekcje sygnowane tą marką wprawiają w zachwyt miłośników współczesnej sztuki użytkowej i nie tylko – stworzone są bowiem z myślą o tym, by czynić codzienne życie piękniejszym, przyjemniejszym i łatwiejszym. W ofercie tego producenta można znaleźć olbrzymią różnorodność produktów: od przepięknej porcelany poczynając, a na elementach wyposażenia domu kończąc.

Mottem firmy Menu jest hasło "Scandinavian Design Originals". Twórczość projektantów współpracujących z tą marką głęboko zakorzeniona jest w skandynawskim stylu wzorniczym – wprawiającym w zachwyt szlachetną prostotą, pozbawionym zbędnych ozdobników, niekiedy nieco ascetycznym, ale zawsze niezwykle eleganckim. Inspiracją dla twórców nierzadko jest natura, sztuka lub orientalne rozwiązania stylistyczne. To wszystko sprawia, że przedmioty codziennego użytku marki Menu są niezwykle oryginalne, niepowtarzalne i rozpoznawalne na całym świecie.

Porcelana stołowa i inne elementy wyposażenia domu marki Menu stworzone są z myślą o tym, by zaskakiwać swoich użytkowników, by być codzienną małą niespodzianką. Wprawiają w zachwyt i sprawiają, że rodzi się myśl: "Ależ oczywiście! Dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?". Dla producenta niezwykle ważny jest pomysł i koncepcja w każdym projekcie – nawet najmniejszego elementu każdej kolekcji. W projektach każdego produktu marki Menu nie ma nic przypadkowego – wszystko jest starannie przemyślane i dopracowane. Dlatego też do rąk odbiorców trafiają przedmioty najwyższej jakości, ciekawe, czyniące życie łatwiejszym i szczęśliwszym.

Firma Menu została założona w 1979 roku. W tamtym czasie produkowała ona stalowe artykuły wyposażenia cateringowego i nazywała się Danish Steel House. Prawdziwy przełom w historii firmy nastąpił w roku 1988, kiedy to Bjarne Hansen stworzył słynną kolekcję Irish Coffee. Później do współpracy z marką Menu zaproszono projektantkę Pernille Vea i od tego czasu produkowane są oryginalne, designerskie przedmioty codziennego użytku. Z marką współpracuje wielu znanych i cenionych na całym świecie designerów: Jakob Wagner, Norm, Christian Bjørn, Aurelien Barbry, Jakob Munk, Verner Panton i wielu innych. Dokładają oni wielu starań, by do rąk odbiorców trafiały przedmioty starannie dopracowane i spełniające najwyższe wymagania.

Skandynawski producent niezwykle stylowych przedmiotów codziennego użytku – marka Menu, za swój cel postawił poszukiwanie balansu pomiędzy trzema wymiarami projektowania: odnajdywaniem odpowiedniej formy przedmiotu, doborem materiałów, z jakich ma on być wykonany oraz zachowaniem jego funkcjonalności. To wszystko udaje się projektantom współpracującym z marką Menu doskonale! W naszym sklepie można znaleźć bardzo praktyczne i jednocześnie piękne elementy garnituru stołowego, wykonane z najwyższej jakości materiałów.