Maxwell & Williams

Firma Maxwell & Williams to pochodzący z Australii producent doskonałej jakości porcelany. Marka szybko wypracowała sobie renomę i zyskała odbiorców na rynku międzynarodowym. Dziś jest rozpoznawalna na całym świecie, a produkty Maxwell & Williams odnoszą sukcesy na sześciu kontynentach – w ponad 20 krajach świata. Łącząc w sobie tradycje Wschodu i Zachodu, stylowe kolekcje sygnowane tą marką wpisują się w filozofię "Kuchni Nowego Świata".

Marka Maxwell & Williams powstała w 1995 roku. Jedenaście lat później trafiła do Polski – już jako uznany producent naczyń porcelanowych (w tym bone china i fine bone china) oraz elementów garnituru stołowego wykonanych ze stali nierdzewnej, akrylu i szkła. Dzisiaj świetnie prosperuje w ponad 20 krajach świata, w tym w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Izraelu, Szwajcarii i Holandii. Kolekcje naczyń sygnowane tą marką są rozpoznawalne na arenie międzynarodowej, a producent kreuje trendy i ustanawia wyznaczniki stylu we współczesnym wzornictwie przemysłowym.

W świecie kulinariów funkcjonuje pojęcie "Kuchni Nowego Świata", które oznacza powstawanie nowych jakości na skutek połączenia smaków Wschodu i Zachodu. Produkty Maxwell & Williams doskonale wpisują się w tę filozofię. W projektach naczyń i akcesoriów kuchennych widoczne jest harmonijne współbrzmienie orientalnych form i linii z europejskimi tradycjami designerskimi. To wszystko czyni kolekcje Maxwell & Williams niepowtarzalnymi, jedynymi w swoim rodzaju, niezwykle oryginalnymi.

Ważnym wyznacznikiem stylu wzorniczego marki Maxwell & Williams jest prostota. W myśl zasady, że mniej znaczy więcej, bezpretensjonalne elementy zastawy stołowej sygnowanej tą marką nie mają żadnych zbędnych ozdobników. Klasyczna elegancja w połączeniu z funkcjonalnością zaowocowały szlachetnie pięknymi liniami naczyń, które same w sobie stanowią prawdziwą ozdobę stołu. Jednocześnie bardzo istotną dla tego producenta wartością jest różnorodność – poszczególne kolekcje są rozbudowywane i uzupełniane w taki sposób, by każdy mógł stworzyć swój indywidualny zestaw porcelany stołowej, według własnego gustu i potrzeb. Porcelana stołowa Maxwell & Williams wspaniale sprawdzi się jako pomysł na prezent, na przykład – prezent ślubny, a młode małżeństwo będzie mogło rozbudowywać swój zestaw o kolejne elementy, którymi będzie obdarowywane chociażby w ramach prezentów rocznicowych. Duże znaczenie dla producenta ma także innowacyjność, zatem każdy – i miłośnik klasycznych, i nowoczesnych stylów dekoracyjnych, znajdzie coś dla siebie w ofercie Maxwell & Williams.

Wzornictwo zgodne z najnowszymi trendami, ogromna szerokość asortymentu i wysoka jakość za przystępną cenę – oto wyznaczniki sukcesu marki Maxwell & Williams na arenie międzynarodowej, a jednocześnie jej założenia statutowe. Harmonijne zestawienie wschodniego stylu z zachodnimi tradycjami w sztuce użytkowej zaowocowało w tym wypadku niespotykanym, niepowtarzalnym wzornictwem i w połączeniu z najwyższej próby materiałami sprawiło, że marka zyskała wielu miłośników na całym globie.