Legnoart

Firma Legnoart to włoski producent pięknych, ponadczasowych i uniwersalnych artykułów wyposażenia domu z najwyższej jakości drewna. Nazwa tej marki oznacza właśnie "sztukę w drewnie" – i niewątpliwie na takie miano zasługuje. Wszystkie przedmioty oferowane przez Legnoart odzwierciedlają charakterystyczny włoski styl i oczarowują odbiorców na całym świecie. Kolekcje sygnowane tą marką spełniają najbardziej nawet wygórowane wymagania miłośników współczesnej sztuki użytkowej. Nie lada gratka dla koneserów!

Firma została założona w 1946 roku w Omegna, małym miasteczku leżącym na północno-zachodnim brzegu malowniczego jeziora Orta. Legnoart to jedno z najbardziej znanych włoskich przedsiębiorstw w dziedzinie współczesnej sztuki użytkowej. Marka obecna jest w 52 krajach – zdobyła uznanie na całym świecie za sprawą wyszukanego wzornictwa, minimalistycznej elegancji, innowacyjności konstrukcji i nienagannej funkcjonalności oferowanych produktów. Wszystkie produkty sygnowane tą marką powstają z miłości do piękna, w wyniku prawdziwej pasji i zaangażowania, co widoczne jest na wszystkich etapach powstawania najmniejszych nawet elementów kolekcji.

Legnoart słynie z ekologicznych procesów produkcyjnych i rozsądnej gospodarki materiałami. Filozofią producenta jest przekonanie o tym, że piękno drewna zaklęte jest w jego niedoskonałościach. Natomiast wszystkie pozostałe w procesie produkcyjnym skrawki materiałów trafiają z powrotem do przeróbki – biomasę wykorzystuje się w postaci energii cieplnej, redukując w ten sposób zużycie oleju napędowego i emisję szkodliwych gazów. Proces przetwarzania produktów odbywa się w klimatyzowanych warunkach, w celu uniknięcia szoku termicznego drewna podczas fazy obróbki. Każda szuka jest indywidualnie opracowywana. Wykańczanie odbywa się ręcznie, by wydobyć unikalne cechy pojedynczego elementu.

Przepiękne artykuły wyposażenia domu i akcesoria wykonane z drewna zostały zaprojektowane przez włoskiego designera Enrico Albertiniego oraz stworzony przez niego zespół, w skład którego wchodzą takie sławy jak Christoph Wiehle, Dennis Becker, Jacopo Grandis, Angela Ladeiro, Jakob Heiberg i wielu innych. Ogromna różnorodność produkowanych przez Legnoart kolekcji to właśnie zasługa tego teamu. W asortymencie producenta znajdują się m. in. stylowe chlebaki, eleganckie tace do serwowania, akcesoria do win i drinków oraz ekskluzywne artykuły wyposażenia kuchni.

Marka Legnoart reprezentuje na arenie międzynarodowej zjawisko określane mianem Italian Design – prąd we współczesnym wzornictwie przemysłowym, który charakteryzuje się specyficznym szykiem, klasyczną elegancją, szlachetną prostotą, innowacyjnością projektu, funkcjonalnością i trwałością. To wszystko sprawia, że firma Legnoart jest czołowym światowym producentem akcesoriów wyposażenia domu wykonanych z drewna – szlachetnego materiału, który nigdy nie wychodzi z mody. Przepiękne, pełne uroku i ponadczasowego stylu elementy kolekcji Legnoart z pewnością znajdą swoje miejsce w domach osób ceniących luksusowe przedmioty codziennego użytku, wykonywane z wielką pasją, w zgodzie z tradycją i z duchem czasu.