kwiaty w prezencie

Czasem zdarza się, że solenizant uprzedza swoich gości, by nie przynosili kwiatów. Bywa również, że osoba, którą mamy zamiar obdarować jest alergikiem i kwiaty w ogóle nie wchodzą w grę. Najczęściej kłopoty mają Panowie, którzy nie wiedzą zupełnie czym zaskoczyć wybrankę swojego serca. Dlatego dzisiaj zapraszam Was do zapoznania się z popularnymi i sprawdzonymi alternatywami dla bukietu kwiatów. Okazuje się, że jest kilka takich prezentów, które doskonale zastąpią najpiękniejszy nawet bukiet. Bez wątpienia należą do nich owoce, słodycze, kawa i herbata, szlachetne alkohole oraz kartki z życzeniami. Wszystkie te upominki wspaniale wyrażają naszą sympatię do solenizanta czy osób, które zaprosiły nas na kolację lub kameralne przyjęcie. Zapraszam do lektury :)

Owocowy bukiet lub kosz owoców

Doskonałą alternatywą dla bukietu kwiatów są owoce. To przecież samo zdrowie :) Owoce dają wiele możliwości i sprawdzą się w charakterze prezentu na różne okazje. Osoby, które regularnie czytają ten blog z pewnością pamiętają o owocowych bukietach, które możemy wykonać sami przy pomocy patyczków i gąbki używanej w kwiaciarniach do układania kwiatów. Dodatkowo upominek wykonany samodzielnie będzie świadczył o naszym zaangażowaniu i sercu włożonym w przygotowanie niespodzianki. Jednak owocowy bukiet to nie jedyne rozwiązanie – równie dobrze możemy przecież podarować komuś kosz owoców. Teraz, o tej porze roku bez trudu znajdziemy piękne jabłka, gruszki, winogrona i inne pyszne dary jesieni, które mogą posłużyć do samodzielnego skomponowania kosza obfitości ;) Do owoców zawsze można dołożyć orzechy oraz inne bakalie. Kosz owoców można również zamówić w sklepie. Obdarowana osoba na pewno się ucieszy. Owoce od wieków kojarzone były z dobrobytem i pomyślnością, dlatego bez wątpienia przy ich pomocy uda nam się okazać serdeczność.

Bombonierki, czekoladki i inne słodkości

Bukiet kwiatów można zamienić również na słodycze, na przykład czekoladki czy bombonierkę. Ucieszą się z nich nie tylko kobiety, ale każda osoba, której pragniemy podziękować. Słodycze od wieków stanowią bardzo popularną formę okazywania serdeczności i ich wymowa jest uniwersalna, zatem nawet w formalnych, oficjalnych sytuacjach sprawdzą się wyśmienicie. Czasem nawet samodzielnie upieczone ciasto lub ciasteczka wyrażą więcej niż bukiet kwiatów, który szybko przecież przekwitnie lub uschnie. Bywa również, że – szczególnie zimą, okazałe bukiety nie są tanie. Warto więc pomyśleć o obdarowaniu kogoś wyjątkowego słodkościami. Wymowa takiego prezentu jest jednoznaczna – pragniemy danej osobie osłodzić życie. Z tego względu słodycze to swoisty język zakochanych. Wielu Panów nawet nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo kobiecie potrafi poprawić humor pudełeczko czekoladek w zimne, deszczowe dni ;)

Kawa i herbata

Niektórym obdarowywanie kawą lub herbatą może przywodzić na myśl czasy sprzed 1989 roku ;) Jednakże teraz, w czasach, gdy w wielkich centrach handlowych znajdziecie sklepiki z aromatycznymi ziarenkami kawowymi i listkami herbaty z najbardziej egzotycznych zakątków świata, upominek w takiej postaci zyskuje zupełnie inną wymowę. Bez trudu znajdziecie w takich miejscach fantastyczne odmiany kawy i herbaty o intrygujących nazwach i zniewalającym aromacie. Ponieważ kawa i herbata sprzedawane są na wagę i pakowane w stylowe torebeczki, które aż proszą się, by podarować je komuś, nie ma chyba lepszej alternatywy dla bukietu kwiatów. Dzięki wspomnianym wcześniej sklepikom, kawa i herbata na powrót zyskały swój wyjątkowy, nieco ekskluzywny charakter :)

Butelka wina

Szlachetne alkohole zawsze stanowiły elegancki prezent. Jeśli wybieracie się w gości do czyjegoś domu lub na proszony obiad, w dobrym tonie jest przynieść coś ze sobą. Alkohol, na przykład butelka wina, to prezent, który najczęściej przynoszą panowie. Z drugiej strony wiadomo, że bardzo trudno jest wybrać prezent dla mężczyzny, a kwiaty wydają się nieco nie na miejscu. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas butelka whiskey lub innego trunku, który szczególnie upodobał sobie solenizant. Wiele osób zastanawia się jednak, w jakiej formie wręczyć upominek w postaci alkoholu – opakować go czy nie? Jeśli wybieracie się do przyjaciół, nie musicie zbytnio przejmować się opakowaniem. Ważne natomiast jest, by alkohol nie był opakowany w szary papier sklepowy. Chyba nie tylko mi kojarzy się on z kloszardami ;) Jeśli jednak wybieracie się z nieco bardziej oficjalną wizytą, przyda się Wam podłużna torebka prezentowa. Często można kupić taką w sklepie monopolowym. Najszlachetniejsze alkohole mają natomiast drewniane skrzyneczki wyłożone miękkimi materiałami – i tak też powinno się je ofiarowywać w prezencie.

Kartka z życzeniami

Tradycja wysyłania listów i kartek pocztowych zanika… To smutna prawda. Pojawiły się nawet e-kartki wysyłane przez e-mail. Wyobraźcie sobie zatem jaką radość sprawicie komuś, kto dostanie od Was ręcznie napisaną kartkę imieninową lub urodzinową. Nie musicie jej wysyłać – nie każdemu jest po drodze na pocztę. Jednak takie "upominki" współcześnie stanowią nie lada niespodziankę. A przy tym są wspaniałą pamiątką mniejszych i większych wydarzeń. Dobrze zastanówcie się nad tym, co napisać na takiej kartce – nich to będą szczere i przemyślane życzenia, które poruszą obdarowaną osobę.

Jak widać, bukiet kwiatów z łatwością można zastąpić innym upominkiem, nierzadko dużo ciekawszym. W tym miejscu chciałabym jednak gorąco poprosić wszystkich Panów, by nie rezygnowali z kwiatów, gdy nie jest to absolutnie konieczne – dostajemy je i tak wyjątkowo rzadko ;) Mam nadzieję jednak, że moje wskazówki pomogą w wybraniu upominku dla alergików i osób, które z jakichś powodów bukietu nie mogą przyjąć :)