obraczki slubne

Stosunkowo młodym zwyczajem ślubnym, który przywędrował do nas z Zachodu, jest angażowanie konsultanta ślubnego podczas przygotowań związanych z uroczystością ślubną i przyjęciem weselnym. W Polsce zwyczaj ten nadal uważany jest za przywilej osób zamożnych i celebrytów, jednak stopniowo stereotyp ten ulega zmianie. Każdy z nas zna kogoś, kto korzystał z usług konsultanta ślubnego podczas organizowania ślubu :) Z roku na rok rośnie liczba firm zajmujących się profesjonalnym przygotowaniem najbardziej nawet wyszukanych uroczystości. Jak zapewne się domyślacie, rosnąca konkurencja wymusza obniżenie cen za oferowane usługi. Warto przyjrzeć się bliżej temu trendowi. Zapraszam do lektury :)

Kim jest konsultant ślubny?

Konsultant ślubny bywa również nazywany wedding plennerem. Jest to osoba zatrudniona w agencji wedding planner. Zazwyczaj przechodzi ona specjalny kurs, podczas którego zapoznaje się m.in. z panującymi na rynku trendami ślubnymi. Konsultant ślubny kontaktuje się z przyszłą Parą Młodą i pomaga w zrealizowaniu wymarzonego wesela. Wiele spraw organizacyjnych wymaga niekiedy skoordynowanych działań większej liczby osób, jednak decydując się na pomoc profesjonalnej agencji wedding planner znajdziecie się pod opieką wyznaczonego przedstawiciela. Organizacja wesela to nie tylko załatwianie formalności związanych z wynajęciem sali restauracyjnej, ustalenie menu i rozesłanie zaproszeń. Profesjonalista zaoferuje Wam doradztwo w sprawach związanych z wystrojem wnętrz, pomoże wybrać odpowiedni serwis obiadowy i dekoracje stołowena weselny stół, pomoże też w wyborze sukni ślubnej i garnituru. Konsultant ślubny czuwa również nad przebiegiem samej uroczystości, dzięki czemu Młoda Para i wszyscy zaproszeni goście mogą beztrosko świętować. Niekiedy agencja wedding planner zajmuje się również organizacją podróży poślubnej.

Jakie cechy powinien mieć idealny konsultant ślubny?

Priorytetem każdego profesjonalnego konsultanta ślubnego jest indywidualne podejście do klientów, niezależnie od tego czy w grę wchodzi zorganizowanie ekskluzywnego wesela czy kameralnego przyjęcia. Pracą takiej osoby jest pomoc w spełnianiu marzeń. Oczywiście wiele zależy od porozumienia i komunikacji między konsultantem a parą narzeczeńską, dlatego dobrze jest upewnić się, że będziecie mogli zmienić swojego opiekuna, jeśli jego pomoc nie będzie spełniała Waszych oczekiwań. Konsultant ślubny powinien mieć zmysł estetyczny i dużą wiedzę na temat obowiązujących trendów.

Organizowanie wesela w prezencie ślubnym

Ciekawym pomysłem na prezent ślubny jest podarowanie przyszłym małżonkom… opieki profesjonalnego konsultanta ślubnego. Prezent taki sprawdzi się szczególnie w przypadku rodziców Młodej Pary. Jeśli to oni pokrywają koszty związane z organizacją uroczystości, mogą zaangażować agencję wedding planner do pomocy. Ponieważ celem konsultantów ślubnych jest spełnianie marzeń, nie ma chyba piękniejszego upominku ślubnego :)

Zatrudnienie konsultanta ślubnego to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, które mimo braku czasu mają sprecyzowane wymagania dotyczące planowanej uroczystości. Osoby, które skorzystały z usług wedding plannerów podkreślają, że pomoc profesjonalistów zaoszczędziła im niepotrzebnych nerwów i pozwoliła na skupieniu się na najprzyjemniejszych aspektach przedślubnych przygotowań.