dekoracje na kinderbal

1 czerwca to bardzo ważny dzień dla naszych najmłodszych - ich święto i jeszcze jedna okazja do beztroskiej zabawy oraz, oczywiście, do przyjmowania drobnych upominków od najbliższych :) Aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy, można zorganizować przyjęcie dla maluchów - kider party w domu lub w ogrodzie, jeśli tylko pogoda dopisze. Wasze pociechy z pewnością będą zachwycone :) Jeśli zastanawiacie się jednak, jak zabrać się do przygotowania kinderbalu, znajdziecie tutaj kilka sprawdzonych porad i wskazówek - dzięki nim w łatwy sposób zorganizujecie zabawę dla swoich pociech i ich rówieśników.

Menu na kinderbal

Na przyjęciu dla dzieci nie może zabraknąć uwielbianych przez wszystkie maluchy słodkości. Obowiązkowy jest tort lub ciasta z kremem, które warto pięknie wyeksponować w centralnym miejscu stołu - same w sobie będą stanowiły one jego dekorację. Jeśli poszukujecie ciekawego pomysłu na ciasto, zwróćcie uwagę na formy do wypieków marki Pavoni - dzięki nim upieczecie słodkości w fantazyjnych kształtach, na przykład motyla, serduszka, clowna i wielu, wielu innych. Możecie również upiec muffinki, czyli popularne w ostatnim czasie babeczki. Doskonałym pomysłem na kiderbalowe smakołyki są także samodzielnie upieczone ciasteczka. Do pomocy przy pieczeniu możecie zaprosić swoje pociechy - będą zachwycone :) W przypadku muffinek i ciasteczek również warto sięgnąć po foremki do wypieków Pavoni - wykonane z wysokiej jakości silikonu akcesoria kuchenne są bardzo praktyczne i funkcjonalne.

Podczas wesołej zabawy dzieci zapewne zgłodnieją, dlatego dobrze jest przygotować dla nich choć jeden sycący posiłek. Mogą to być naleśniki, domowa pizza lub tosty - coś, co dzieci lubią, ale czego nie podajecie im na co dzień. Na stole nie może zabraknąć także przekąsek w postaci kanapek, paluszków, krakersów, owoców i oczywiście napojów.

Nakrywamy na stół na kinderbal

Organizując kinder party, koniecznie musicie zaopatrzyć się w obrus plamoodporny lub jednorazowy obrus papierowy. Dzięki temu dzieci będą mogły bawić się beztrosko, a Wy nie będziecie ciągle martwić się stanem garnituru stołowego. Na rynku dostępne są teraz bieżniki papierowe w rolce - po prostu odrywamy z niej potrzebny kawałek nakrycia stołu. To doskonałe rozwiązanie na kinderbal. Przydadzą się również kolorowe, wesołe plastikowe lub papierowe naczynia i sztućce. Bez problemu kupicie takie w marketach, ozdobione nawet bohaterami ulubionych bajek Waszych pociech. Zaopatrzcie się również w papierowe serwetki, a także nawilżane chusteczki higieniczne.

Prawdziwym wyzwaniem jest udekorowanie stołu i pomieszczenia (lub ogrodu) na kinderbal. Zaangażujcie pociechy do przygotowania papierowych łańcuchów, które będą zwisały nad stołem oraz serpentyn i konfetti, które uświetnią zabawę. Możecie przygotować również czapeczki dla każdego dziecka, które będzie brało udział w zabawie. Najważniejsza zasada, którą powinniście się kierować podczas dekorowania stołu to ta, która mówi, że wszystko, co znajduje się na stole powinno nadawać się do zabawy. Dlatego nie ustawiajcie wazonów z kwiatami, świeczników, lampionów - ze względów bezpieczeństwa.

Dzieci uwielbiają kinderbale :) Wesołym zabawom i śmiechom nie będzie końca, pod warunkiem, że wcześniej zadbacie o wygodę i bezpieczeństwo najmłodszych. Przygotowanie kinder party nie jest trudne. Możecie umówić się z innymi rodzicami, by pomogli w przygotowaniach. W organizacji przyjęcia mogą brać udział także Wasze pociechy - z pewnością z entuzjazmem i radością zabiorą się za przygotowywanie dekoracji. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki również okażą się pomocne.