Kahla

Firma Kahla ma ponad 160-letnią tradycję. Została założona w Niemczech, w regionie Turyngia. Tworzy stylową "porcelanę dla zmysłów" – wszystkie naczynia, każdy serwis obiadowy powstał w wyniku prawdziwej pasji i zamiłowania do piękna. Bogactwo form i ogromna różnorodność oferowanych artykułów sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie wśród eleganckich elementów garnituru stołowego marki Kahla. Są one prawdziwą ozdobą stołu i uświetnią zarówno codzienne posiłki, jak również sprawdzą się podczas uroczystych chwil spędzanych przy stole w gronie najbliższych.

Porcelana Kahla to nie tylko stylowy design, ale również rzadko spotykana jakość wykonania. Na każdym etapie cyklu produkcyjnego używa się najlepszych, innowacyjnych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem wymogów ekologicznych. Dzięki temu do rąk odbiorców trafiają wyroby piękne i jednocześnie solidnie wykonane, a ponadto przyjazne dla środowiska naturalnego. Warto wspomnieć także, że firma ta produkuje wyłącznie w Niemczech. Producent wytwarza dwa rodzaje szlachetnej porcelany: odmianę twardą, która wypalana jest w wysokiej temperaturze aż do osiągnięcia pożądanej twardości, charakteryzuje się niską przezroczystością i zawiera ponad 50 % kaolinu, co sprawia, że jest ona wyjątkowo wytrzymała, nie zawiera jednak popiołów kostnych; oraz porcelanę kostną, która produkowana jest ze spopielonych kości bydła, kaolinu i skalenia, ma zazwyczaj biały lub kremowy kolor, jest przezroczysta pod światło, a ponadto jest bardziej krucha i delikatna ze względu na mniejszą zawartość kaolinu.

Firma Kahla dużą wagę przywiązuje do indywidualności i stara się – jeśli chodzi o porcelanę - realizować marzenia swoich klientów. Ważną wartością jest dla tej marki także pomysłowość i innowacyjność. Liczne nagrody (60 wyróżnień w ciągu ostatnich 14 lat) świadczą o tym, że zarówno w dziedzinie designu, jak i marketingu, jakości, innowacji czy nawet pakowania – firma Kahla odnosi ogromne sukcesu i jest jednym z czołowych światowych producentów porcelany.