Joseph Joseph

Firma Joseph Joseph jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najszybciej rozwijających się marek produkujących naczynia i akcesoria kuchenne na arenie międzynarodowej. Niebywały sukces producent zawdzięcza wielkiej pasji i staranności, z jaką dopracowane są najdrobniejsze nawet elementy wyposażenia kuchni i jadalni. Ogromna pomysłowość i nowoczesny design w połączeniu z funkcjonalnością szybko podbiły serca miłośników współczesnej sztuki użytkowej i nie tylko.

Firma Joseph Joseph została założona w 2003 roku przez braci bliźniaków, Richarda i Antony’ego Joseph. Wywodzą się oni z rodziny o długiej tradycji i doświadczeniu w przemyśle szklarskim i inżynierii, reprezentują trzecie już pokolenie, które projektuje i produkuje sztukę użytkową. Antony ukończył wzornictwo w Central St. Martin’s College of Art Design – londyńskiej szkole sztuki i mody, natomiast Richard studiował przedsiębiorczość na Cambridge University. Obaj bracia zdecydowali połączyć swoje siły – i tak narodziła się marka, która dziś rozpoznawalna jest na całym świecie. Trudno się temu dziwić – zmysł estetyczny Antony’ego i dar do biznesu Richarda musiał przynieść takie efekty.

O niewątpliwych talentach projektantów skupionych wokół londyńskiego studia Joseph Joseph świadczą zaskakujące w swojej prostocie, genialne w swojej pomysłowości i eleganckie akcesoria kuchenne oraz naczynia tej marki. Mają one za zadanie uczynić nasze życie prostszym i przyjemniejszym, ułatwić przygotowywanie posiłków, a także pomóc w utrzymaniu porządku w kuchni. Bardzo ważnym wyznacznikiem sukcesu nowoczesnych produktów marki Joseph Joseph jest ich innowacyjność – zmyślny koncept pozwala na nowo odkrywać przedmioty codziennego użytku i czyni je prawdziwymi małymi arcydziełami współczesnej sztuki użytkowej.

Naczynia i akcesoria kuchenne marki Joseph Joseph to nie tylko inteligentne rozwiązania technologiczne, ale również ciekawe wzornictwo. Marka jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Reddot Design Award, Design Plus i Gift of the Year. Eleganckie przedmioty codziennego użytku tego producenta zostały stworzone z myślą o tym, by cieszyć oko i stanowić dekorację same w sobie. Urozmaicona kolorystyka, bogactwo form, zabawa linią i kształtem dają wiele możliwości – wśród produktów Joseph Joseph każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, niezależnie od stylu dekoracyjnego w jakim urządzono kuchnię, jadalnię czy dom.

Joseph Joseph to stosunkowo młoda angielska marka, która zdążyła już zyskać uznanie na arenie międzynarodowej – dystrybuowana jest do ponad 25 krajów. Swoją popularność zawdzięcza inteligentnym pomysłom, zaawansowanemu designowi oraz niezawodnej jakości produktów. Eleganckie i funkcjonale naczynia i akcesoria kuchenne dzięki swojemu niebanalnemu stylowi na trwałe wpisały się w kanony współczesnego wzornictwa przemysłowego. Przypadną do gustu zarówno wyrafinowanym znawcom nowoczesnej sztuki użytkowej, jak i każdemu, kto potrafi docenić harmonijne połączenie aspektów praktycznych ze stylowym designem.