Jamie Oliver

Jamie Oliver, czyli James Trevor Oliver, popularny brytyjski szef kuchni, autor programów i książek kulinarnych, projektuje również eleganckie naczynia i akcesoria kuchenne! Mimo że produkty sygnowane jego nazwiskiem są niezwykle stylowe i ponadczasowe, powstały z myślą o codziennym użytkowaniu. Z pewnością będą one ozdobą niejednej kuchni i jadalni oraz praktycznym uzupełnieniem wyposażenia tych pomieszczeń. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie, Jamie Oliver podsuwa ciekawe rozwiązania designerskie, które rzeczywiście ułatwiają życie i dzięki którym gotowanie to czysta przyjemność.

Jamie Oliver urodził się w Essex w Wielkiej Brytanii. Studiował w Westminster Catering College, odbył również praktyki we Francji. Prowadzi restaurację "Fifteen" w Londynie. Znany jest z zamiłowania do świeżego, ekologicznego jedzenia oraz krucjaty przeciw karmieniu dzieci fast foodami. Jego pogodne usposobienie, swobodny styl bycia i poczucie humoru przysporzyły mu wielu fanów na całym świecie, czyniąc jego osobę postacią medialną. Charakter Jamiego Olivera widoczny jest również w projektowanych przez niego naczyniach i akcesoriach kuchennych.

Brytyjski kucharz jest zwolennikiem ekologicznych rozwiązań – zarówno, gdy chodzi o kwestie kulinarne, jak i wówczas, gdy projektuje przedmioty codziennego użytku. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się stworzone przez niego naczynia i akcesoria kuchenne pochodzące z recyklingu. Są one nie tylko funkcjonale i bardzo praktyczne, ale również stylowe i niezwykle estetyczne. Połączenie współczesnego designu i ekologii zaowocowało niezwykłymi, zjawiskowymi kolekcjami, które będą stanowiły prawdziwą ozdobę kuchni i jadalni.

Naczynia i akcesoria kuchenne sygnowane nazwiskiem Jamiego Oliviera stworzone są z myślą o ułatwieniu pracy w kuchni. Są one jednocześnie eleganckie, stylowe i bezpretensjonalne. Same w sobie stanowią wyrazistą ozdobę kuchni lub jadalni, są jednak na tyle uniwersalne, że doskonale wpasują się w rozmaite style dekoracyjne – uzupełniając zarówno klasyczne, tradycyjne, jak i nowoczesne wyposażenia tych pomieszczeń.

Bez wątpienia cechuje je prostota i oszczędność formy, która wyraża się najlepiej w filozofii "żadnych zbędnych ozdobników". Niezwykle stylowe przedmioty codziennego użytku zaprojektowane przez Jamiego Olivera śmiało można określić jako doskonale harmonijne i wyważone pod względem kompozycji i konceptu designerskiego. Brytyjski kucharz doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że jedzenie jest jedną z największych przyjemności życia, a jego przygotowywanie może być świetną zabawą – i ta filozofia znajduje odzwierciedlenie w produktach sygnowanych jego nazwiskiem. Ważną wartością dla znanego szefa kuchni jest także różnorodność i otwartość na nowości – to wszystko znajduje wyraz w rozbudowanych kolekcjach Jamiego Olivera, w przypadku których każdy znajdzie coś dla siebie. Ba! Dzięki którym z powodzeniem każdy od początku do końca wyposaży swoją kuchnię! Poszukiwanie rozsądnej równowagi – zarówno w kuchni, jak i w pracowni współczesnego designera, to doskonała recepta na sukces.