Prezent dla kawosza może przybrać różną formę. Miłośnicy orzeźwiającego oraz stawiającego na nogi czarnego napoju będą zadowoleni zarówno z drobnych upominków, jaki i nieco droższych niespodzianek. Co zatem warto kupić kawoszowi? Oto kilka propozycji, które na pewno się sprawdzą!

 

1. Serwis kawowy

Miłośnik kawy nie pija jej ze zwykłego kubka lub szklanki. Dla prawdziwego kawosza moment rozkoszowania się ulubionym płynem jest czymś wyjątkowym. Z tego też względu kawa powinna być serwowana w eleganckim i stylowym serwisie. Taki prezent z pewnością przypadnie do gustu obdarowanemu. Serwis kawowy nie tylko posłuży samemu kawoszowi, ale także jego gościom, gdy ci wpadną do niego z wizytą.

2. Kawa!

Żaden kawosz nie obrazi się, gdy dostanie w prezencie dobrą i aromatyczną kawę! Rozwiązanie proste, ale niezwykle skuteczne. Pamiętaj jednak, by nie kupować zwykłej czarnej z marketu. Zdecydowanie lepiej poszukać kawy z prawdziwego zdarzenia w sklepie z odpowiednim asortymentem.

3. Młynek do kawy

Akcesorium, które musi być w ekwipunku każdego kawosza. Świeżo zmielona kawa w domowych warunkach smakuje wprost wyśmienicie i nie da jej się porównać ze zwykłą małą czarną. Kupując młynek warto przyjrzeć się jego żarnom. Najlepiej jeśli wykonane będą one z ceramiki (ziarna mielone są bez ich przypalenia).  

4. Waga do metod alternatywnych

Sposobów zaparzania kawy jest całkiem sporo. Niektóre metody są na tyle egzotyczne, że wymagają odpowiedniej precyzji. Aby dany rodzaj napoju smakował tak jak powinien, należy zachować odpowiednie proporcje. Te zachować można za pomocą elektronicznej wagi. 

5. Tygielek

Tygielek to naczynie, które stosuje się do parzenia kawy po turecku. Każdy kawosz z pewnością ucieszy się z takiego upominku. Tego typu akcesorium skutecznie urozmaici domowy ekwipunek miłośnika małej czarnej. Warto do tego dokupić zestaw przypraw, które są potrzebne do przygotowania kawy po turecku. Tygielek może przybrać oryginalny i ciekawy design.