„Organizujemy bankiet!” – mówisz do swoich przyjaciółek i zapowiadasz imprezę. Entuzjazm gości i podekscytowanie przy przygotowaniach zapowiadają udaną zabawę.

Pamiętaj jednak, że organizacja takiego przyjęcia pochłania mnóstwo czasu – warto jest się więc dobrze do tego przygotować. Jaka jest tematyka zabawy?

Jak udekorować dom i jakie wybrać talerzyki do ciasta? Jakie rozrywki zaplanować dla gości? Przeczytaj najlepsze porady na ten temat. 

 

 

 

Wybierz styl imprezy

Egzotyczne Hawaje, czarno-białe lata 20., a może gustowny bal przebierańców na cześć ulubionych bohaterów filmowych? Imprezy tematyczne mają w sobie niezapomniany urok i zdecydowanie nadają całemu przyjęciu ekscytujący smak. Pamiętaj również o uwzględnieniu informacji o wyznaczonej tematyce w zaproszeniach do gości. Zaznacz na przykład, że każdy powinien przyjść ubrany na biało, wcielić się w postać z bajki czy pojawić się w piżamie.

Zaplanuj menu

Dopasuj typy potraw do klimatu imprezy, którą będziesz organizować. Na przykład, delikatne filiżanki porcelanowe będą świetnie wyglądać w pokoju udekorowanym na zabawę w stylu chińskim. Jeśli organizujesz przyjęcie w domu, zdecyduj się na szybkie i nieskomplikowane potrawy, takie jak: owocowe szaszłyki, muffinki – zarówno te na słodko, jak i na słono, mini pizze – także te z podstawą z bakłażana, paszteciki z ciasta francuskiego, proste sałatki, np. z mozarellą, pomidoram i bazylią czy rukolą.

Udekoruj stół

Aby miejsce zabawy wyglądało schludnie i atrakcyjnie, nie zapomnij o przygotowaniu odpowiednich ozdób i dekoracji stołu. Tak zaprojektuj pomieszczenie, by zapewniało wygodną i dobrą zabawę, a także oddawało ducha imprezy. Na przykład, jeśli organizujesz przyjęcie w stylu hawajskim, przystrój talerzyki do ciasta egzotycznymi kwiatami.

Gdy urządzasz przyjęcie stylizowane na kulturę Chin, postaw na stole białe filiżanki porcelanowe i wykwitną zastawę. Przede wszystkim pamiętaj jednak, że kluczem do udanego przyjęcia jest świetne towarzystwo i pozytywny nastrój zarówno gości, jak i gospodarzy. Miłej zabawy!