Walentynki, rocznica związku, urodziny twoje lub ukochanego, a może zwyczajnie bez okazji? Jest mnóstwo powodów, dla których możemy wyprawić romantyczną kolację we dwoje.

Delikatne świece, uroczysta zastawa stołowa, rozrzucone na stole serduszka i wasze ulubione dania to przepis na pyszną randkę pełną wrażeń. Nie musisz rezerwować stolika w najdroższej restauracji, by urządzić niezapomniany wieczór.

Podpowiadamy, jak zorganizować niesamowitą kolację w cztery oczy, w waszych własnych czterech kątach.

 

 

 

Zastawa stołowa na wyjątkowe chwile

Biały, wyprasowany obrus to podstawa; jego prosta elegancja zrównoważy wyszukane dekoracje na stole. Kolejnym obowiązkowym elementem jest zastawa stołowa. Użyj tej, którą zawsze wyjmujesz na uroczyste okazje; dzięki temu wieczór stanie się naprawdę wyjątkowy. Aby podkreślić romantyczny nastrój kolacji, na każdym talerzu połóż pralinkę w kształcie serca. Jeśli nie lubisz tak oczywistych detali, zwyczajnie zwiąż sztućce czerwoną wstążką i ustaw na środku naczynia.

Nastrój się romantycznie

Piękna zastawa stołowa zyska jeszcze więcej charakteru, jeśli postarasz się o wytworzenie romantycznego nastroju. Pamiętaj o świeczkach, które stworzą intymną atmosferę, a także o kwiatach – najlepiej czerwonych różach. Małe świeczki, np. podgrzewacze, będą wyglądały bardzo efektownie, jeśli ułożysz je w szklanym naczyniu wypełnionym wodą. Rozsypane wokół świecących punkcików płatki róż dopełnią wrażenia.

Przez żołądek do serca

Co ugotować na ten specjalny wieczór? Jeśli szukasz kulinarnych nowości, pomyśl o szybkich, łatwych w przygotowaniu i jednocześnie efektownych daniach, jak np.: · piersi z kurczaka zawinięte w szynkę parmeńską, zapieczone z serem, oliwkami i pomidorami, · pieczony łosoś z blanszowanymi warzywami, · meksykańskie fajitas z ulubionymi sosami do wyboru, · spaghetti z owocami morza lub w pomidorowym stylu włoskim.

Nie zapomnij o podaniu wina oraz słodkiego deseru. Smacznego!