Dopasuj idealną zastawę

Na samym początku zastanów się, jaki jest motyw przewodni twojej imprezy. Chciałabyś urządzić przyjęcie w stylu rustykalnym? Przygotuj duży dębowy stół, a jako zastawy użyj naczyń w pastelowym kolorze lub zdobionych delikatnym kwiatowym motywem. Jeśli od rustykalnego wolisz styl nieco bardziej wyszukany i elegancki, postaw na klasyczną biel porcelany. Pamiętaj także o pięknym obrusie i odpowiednim oświetleniu. Zawieszony na drzewie kryształowy żyrandol będzie wyglądał wyjątkowo magicznie. Zamiast tradycyjnych świec możesz też użyć lampionów, nawet tych z papieru.

Polecamy: elegancka zastawa stołowa

 

Przygotuj najsmaczniejsze dania

Każde udane przyjęcie w ogrodzie musi zawierać efektowne menu. Tradycyjne dania na garden party to na przykład:

  • owoce i warzywa, podane ze smacznym dressingiem,
  • dania z grilla,
  • kanapeczki podane z serem, wędliną, łososiem czy pomidorkami,
  • sushi czy sałatki,
  • lemoniada z dodatkiem lodu i mięty,
  • babeczki czy świeże ciasta owocowe.

Nie zapomnij też o kreatywnym podaniu pysznych dań. Lemoniadę przelej do podłużnych słoików typu twist, wywierć w pokrywce małą dziurkę i włóż do niej pasiaste słomki do napojów. Uroczy wygląd będzie szedł w parze z praktycznym zastosowaniem, bo zamknięty w słoiku słodki sok nie przyciągnie owadów.

 

Wesele w ogrodzie - czemu nie?

Jeśli zdecydujesz się zorganizować wesele w ogrodzie, pamiętaj przede wszystkim o dopasowaniu liczby gości do ilości miejsca, którym dysponujesz. Zastanów się też, gdzie powinien znajdować się parkiet taneczny oraz miejsce dla zespołu lub DJ-a. Zastawa ślubna także gra ogromną rolę. Znajdź dopasowane do stylu zabawy kieliszki ślubne, sztućce oraz naczynia. Pamiętaj również o przygotowaniu zadaszenia na wypadek kapryśnej pogody.