Zestaw sztućcówy - 6, 12, 24-osobowe

Każdy, nawet najbardziej podstawowy zestaw powinien zawierać kilka elementów. Przede wszystkim musi mieć w swoim składzie: łyżkę obiadową i deserową, widelec i widelczyk do ciasta, oraz nóż. Jest to absolutne minimum. Jednak każdy zestaw można rozszerzać i tworzyć piękne komplety, którymi nie powstydzi się nawet najbardziej wymagający gospodarz domu. Sztućce jako prezent na pewno ucieszą każdego. A im zestaw jest piękniejszy, tym większa będzie radość obdarowanego.

Wybieramy sztućce - wybieramy tworzywo

Przy wyborze sztućców tworzywo, z którego są wykonane ma ogromne znaczenie. To od tego zależy czy nasze sztućce będą prezentem na długie lata, jakiej jakości będzie to prezent, a przede wszystkim czy będzie trafiony. Najpopularniejszym materiałem do produkcji sztućców jest stal nierdzewna. I nic w tym dziwnego, w końcu z takiego materiału można wyprodukować naprawdę trwałe łyżki, widelce i noże. Nikiel dodany do żelaza, węgla i chromu nadaje stali odpowiednią wytrzymałość. Poza tym stal nierdzewną można pięknie dekorować. W naszym sklepie dostępne są sztućce dekorowane srebrem i złotem, które tworzą piękną ozdobę stołu i są idealnym prezentem. Srebrne łyżki już dawno odeszły do lamusa, jednak znajdują się koneserzy, którzy nie wyobrażają sobie zjedzenia obiadu za pomocą sztućców z innego tworzywa. Jednak taki wybór jest wyjątkowo wymagający, nie można ich używać przy wielu produktach, a mycie w zmywarce może okazać się dla nich zabójcze. Wybór kompletu na prezent z tego materiału może okazać się strzałem w dziesiątkę, o ile wiemy, że obdarowany jest koneserem srebra. W innym przypadku taki upominek może być zupełnie nietrafiony.

 

Sztućce tytanowe są dobrze znane wszystkim turystom, są bardzo odporne na uszkodzenia, przy normalnym użytkowaniu są praktycznie niezniszczalne. Dzięki temu zyskały dużą sympatię turystów. Taki zestaw może okazać się idealnym podarkiem dla zagorzałego turysty, który na górskich szlakach spędza wiele dni w roku. Dla osób, dla których jedynym sportem jest przełączanie programów, taki komplet będzie zupełnie nieprzydatny. Wybierając taki prezent należy kierować się przede wszystkim estetyką zestawu, materiałem, z którego zostały wykonane sztućce, oraz ilością poszczególnych elementów. Trzymanie się tych wskazówek, na pewno pozwoli na zadowolenie nawet najbardziej wymagającej osoby.

Polecamy: komplety sztućców