Dzień Ojca

Skomponowanie pięknej i stylowej aranżacji stołowej na przyjęcie z okazji Dnia Ojca może nastręczać pewnych trudności, jesteśmy bowiem przyzwyczajeni do nieco "kobiecych" dekoracji w codziennych nakryciach stołu - kwiatów i pastelowych barw. Warto jednak wykazać się pomysłowością i stworzyć nietypowe zestawienie garnituru stołowego - tak, by zaskoczyć miło ukochanego Tatę i zaproszonych na przyjęcie gości :) Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych pomysłów na 23 czerwca. Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj inspirację do komponowania własnych aranżacji stołowych na Dzień Ojca. Zapraszamy do lektury :)

"Sportowa" aranżacja stołowa

Dekoracje stołowe w sportowym stylu? Otóż to! :) Nasi Tatusiowie zazwyczaj są albo zapalonymi kibicami, albo sami uprawiają jakiś sport. Wystarczy więc uzupełnić elementy garnituru stołowego o "sportowe" elementy. W przypadku piłki nożnej zadanie mamy ułatwione - na rynku dostępnych jest mnóstwo gadżetów dla kibiców. Może w markecie uda Wam się kupić plamoodporny obrus w czarno-białe piłeczki i pasujące do niego kubeczki? Do tego wykonane samodzielnie chorągiewki ulubionych drużyn powtykane w potrawy. Możecie przygotować również aranżację "golfową", której motywem przewodnim będzie sport dla dżentelmenów. Jest troszkę trudniejsza do przygotowania, ale bardzo efektowna. Substytutem pola golfowego może być wyhodowana na sporej, prostokątnej podstawce (na przykład na foremce do pieczenia) rzeżucha. Za pomocą lukru, marcepana i innych słodkości można wyczarować piłeczki golfowe, które będą zdobiły potrawy. Nie zapomnijcie o angielskiej kratce - może serwetki w takim stylu udekorują stół?

Dekoracje stołu na Dzień Ojca

"Marynarska" aranżacja stołowa

Innym pomysłem na dekoracje stołu z okazji Dnia Ojca jest wykorzystanie motywów morskich. Połączenie niebieskiego z zielonym, granatowego z turkusowym itp. wspaniale sprawdzi się 23 czerwca. Na każdym talerzyku można ustawić winietkę - łódeczkę z żaglem - wykonaną samodzielnie, na przykład z łupiny orzecha włoskiego i plasteliny. Jako "morze" w tym wypadku posłuży błękitna serwetka. Można wykorzystać inne motywy morskie, chociażby biało - granatowe paski (taki obrus wyglądałby wyjątkowo ciekawie), muszle, szklane misy z wodą i pływającymi w nich świeczkami itp.

Eleganckie aranżacje stołowe

Powyższe aranżacje stołowe są z pewnością interesujące i zabawne, ale jeśli poszukujecie bardziej eleganckich rozwiązań, zastanówcie się nad dekoracjami w tonacji brązowo - beżowej. Czekoladowy obrus, nienagannie wyprasowany i wykrochmalony, będzie stanowił piękne tło pod stylowe nakrycie. Do takiej bazy będą pasowały serwetki i bieżnik z lnu - najlepiej w naturalnym kolorze. Przy każdym nakryciu można ustawić elegancką winietkę z imieniem jednej z osób, które zostały zaproszone na przyjęcie z okazji Dnia Ojca. Niebanalnym akcentem przypominającym o tym ważnym dniu mogą być na przykład serwetki złożone na kształt muchy czy krawata.

Jak widać, skomponowanie aranżacji stołowej na 23 czerwca nie musi być trudne :) Aranżacja w sportowym lub w morskim stylu sprawdzi się podczas nieformalnych, luźnych spotkań w gronie najbliższych, a także podczas garden party czy grillowania w ogrodzie. W przygotowania do przyjęcia warto zaangażować najmłodszych, bo to wspaniała zabawa. Mamy nadzieję, że nasze porady i wskazówki okazały się dla Was przydatne :)