dekoracje stolu na dzien matki

26 maja to wyjątkowy dzień – zarówno dla wszystkich Mam, które mają wtedy swoje święto, jak i dla ich dzieci, które pragną uczynić swoje Mamy najszczęśliwszymi pod słońcem i przygotować wówczas wyjątkowe przyjęcie. Dzisiaj przygotowaliśmy kilka sprawdzonych porad i wskazówek, jak zorganizować takie przyjęcie na cześć Mamy, a także garść informacji przydatnych wszystkim Mamom – jak przyjąć swoje pociechy na podwieczorku lub herbacie :) Z pewnością wspólnie spędzone chwile będą wyjątkowe i niezwykle wzruszające, zwłaszcza gdy zadbamy o odpowiednią oprawę Dnia Matki – piękne nakrycie stołu podkreśli uroczysty charakter tego wydarzenia :)

Przyjęcie na cześć Mamy

Warto zrobić Mamie małą niespodziankę z okazji Dnia Matki i zorganizować przyjęcie na Jej cześć. Z pewnością się ucieszy :) Jak jednak je przygotować? Dobra organizacja to podstawa! Dlatego trzeba wcześniej pomyśleć o wszystkich potrzebnych elementach garnituru stołowego, dekoracjach, menu i napojach. Bardzo popularne i modne w sezonie wiosennym są aranżacje stołowe utrzymane w kolorystyce kontrastowej, wyrazistej. Szczególnie sprawdzi się połączenie fuksji (nasyconego różu) oraz pomarańczowego. Na stole można ustawić kilka wazonów z kwiatami w tych kolorach. Obrusy, bieżniki i serwetki również możecie dobrać zgodnie z dominującą kolorystyką. Jeśli całość kompozycji wyda się Wam zbyt ciężka, na stół można wprowadzić kilka białych lub przezroczystych elementów – nadadzą one aranżacji lekkości. Mogą to być porcelanowe naczynia, wazony, szklanki, kieliszki, białe serwetki itp.

Jeśli pogoda będzie dopisywała, można zorganizować przyjęcie na cześć Mamy w ogrodzie. Warto wówczas pomyśleć o lampionach, które wieczorem wyczarują magiczny nastrój. Sprawdzą się na przykład papierowe chińskie lampiony, które można zawiesić nad stołem. Przydatne mogą okazać się również lampiony szklane, które służą do ustawienia na stole – umieszcza się w nich niewielkie świeczki lub podgrzewacze typu tea-light. Takie lampiony chronią płomień świeczki przed podmuchami wiatru, a jednocześnie stanowią niebanalną dekorację stołu – zarówno w dzień, jak i wieczorem.

Podwieczorek dla gości

Wiele Mam spodziewa się 26 maja wizyty swoich pociech i zastanawia się, jak je przyjąć. Dobrym sposobem na ugoszczenie dzieci jest wydanie podwieczorku – z herbatą, kawą, ciastem i innymi słodkościami. Jak zorganizować taki podwieczorek? Sprawdzi się nakrycie w "romantycznym" stylu: koronkowa serweta lub obrus w kwiaty oraz elegancki serwis kawowy. Do tego patera na ciasto i inne słodycze. Na stole można ustawić podgrzewany dzbanek na herbatę – dzięki podgrzewaczom typu tea-light będzie ona gorąca i smaczna przez cały czas trwania spotkania przy stole. Przydatne mogą okazać się także ochronne płaszczyki na imbryki – wiele pań potrafi samodzielnie wydziergać je szydełkiem.

Polecamy eleganckie filiżanki do kawy.

Dzień Matki to w wielu rodzinach bardzo ważny dzień w roku. Zarówno starsze, jak i młodsze pociechy prześcigają się w pomysłach, jak sprawić Mamie niespodziankę i przyjemność w ten wyjątkowy dzień. Zorganizowanie przyjęcia na cześć Mamy to z pewnością dobry pomysł na świętowanie Dnia Matki :) Jak się okazuje, zorganizowanie spotkania przy stole 26 maja nie jest trudne, a może się wręcz okazać wspaniałą zabawą. Mamy nadzieję, że wśród powyższych porad znajdziecie inspirację do komponowania własnych aranżacji stołowych :)

aranzacje stolu na dzien matki