porcelana Grand Cru marki Rosendahl

Miłośnicy współczesnej sztuki użytkowej z pewnością doskonale znają kolekcję Grand Cru marki Rosendahl. Porcelana stołowa i naczynia z tej linii zostały stworzone z myślą o tym, by podkreślać walory estetyczne jedzenia. I rzeczywiście – trudno tym wyjątkowym przedmiotom codziennego użytku odmówić subtelnej elegancji i szlachetnego piękna. Zestawy Rosendahl Grand Cru stanowią niebanalną ozdobę stołu, a przy tym pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nieco bardziej nowoczesnych kompletów porcelany, szkła i sztućców.

Porcelana Rosendahl Grand Cru wpisuje się w skandynawski nurt we współczesnej sztuce użytkowej. Charakteryzuje się on oszczędnością formy, ascetycznym pięknem oraz dyskretną elegancją. Żadne zbędne ozdobniki nie burzą harmonijnej formy naczyń Grand Cru, a projektanci współpracujący z marką Rosendahl zadbali o to, by użytkownicy porcelany i innych akcesoriów kuchennych cieszyli się na co dzień doskonałym, wyważonym połączeniem walorów estetycznych z funkcjonalnością. Kolekcja Grand Cru jest zaskakująco prosta i szlachetnie piękna jednocześnie – wprawia w zachwyt genialnym projektem i wysmakowanymi rozwiązaniami designerskimi.

Znakiem rozpoznawczym linii Rosendahl Grand Cru są podłużne żłobienia, które znajdują się na każdym, najmniejszym nawet naczyniu wchodzącym w skład kolekcji. To właśnie dzięki nim jest ona znana i rozpoznawalna na całym świecie. Ten prosty zabieg dekoracyjny nadaje klasycznym, tradycyjnym naczyniom dystyngowanego uroku i niepowtarzalnego piękna. To zadziwiające, że tak proste rozwiązanie designerskie tak wiele zmienia – a chyba każdy zgodzi się z twierdzeniem, że naczynia Grand Cru są prawdziwą ozdobą stołu.

Wszystkie elementy serii Grand Cru zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości: z porcelany kostnej, szkła kryształowego i stali nierdzewnej najwyższej próby. Śnieżnobiała, niemal przezroczysta pod światło porcelana kostna zachwyca swoim urokiem. Sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Natomiast szkło kryształowe przepięknie prezentuje się na stole – wspaniale roziskrza światło, szczególnie pięknie załamuje blask płomienia świecy. Materiały, z jakich wykonano naczynia Grand Cru są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne czy termiczne – bezpiecznie można myć je w zmywarkach i używać w kuchenkach mikrofalowych.

Kolekcja Grand Cru składa się z ponad setki elementów – i nadal jest uzupełniana o kolejne. Bazowy zestaw naczyń z tej linii można zatem dowolnie rozbudowywać. Co ważne, serwis obiadowy Grand Cru lub serwis kawowy z tej linii naczyń pięknie komponuje się z dowolnymi zestawami kieliszków i sztućców – pod tym względem kolekcja Grand Cru jest uniwersalna i ponadczasowa. Bez wątpienia tak urocza porcelana stołowa nigdy nie wyjdzie z mody – jest to bowiem przykład produktu najwyższej jakości, starannie dopracowanego pod każdym względem i cieszącego się zasłużonym uznaniem na rynku międzynarodowym.

Marka Rosendahl wprowadziła na rynek wiele produktów, które obecnie tworzą przepiękną kolekcję Grand Cru. Zarówno całe komplety porcelany, jak i pojedyncze elementy tej linii wspaniale sprawdzą się w roli gustownego upominku. Grand Cru polecamy szczególnie jako pomysł na prezent ślubny. Młodzi małżonkowie będą mogli uzupełniać swój zestaw o kolejne części, które można podarować także w ramach prezentu rocznicowego.

 

kolekcja Grand Cru