Gense

Firma Gense to jeden z czołowych światowych producentów najwyższej jakości sztućców. Ta skandynawska marka jest rozpoznawalna na całym świecie za sprawą pięknych form, ciekawego designu i innowacyjnych rozwiązań wzorniczych. Ogromna różnorodność dostępnych zestawów sztućców marki Gense sprawia, że każdy – zarówno miłośnik klasycznej elegancji, jak i zwolennik nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji wnętrz, znajdzie coś dla siebie w ofercie tego producenta. Niebanalny styl, innowacyjny design, różnorodność form – oto dlaczego nie można przejść obojętnie obok elementów garnituru stołowego marki Gense!

Firma Gense została założona w 1856 roku przez Gustava Erikssona. Ponad 150-letnia tradycja zobowiązuje! Ciekawostką jest, że od 1992 roku marka ta dostąpiła zaszczytu noszenia tytułu "Dostawcy na Dwór Królewski Króla Szwecji", a ponadto sztućce Gense zdobią stół podczas gali z okazji wręczania Nagród Nobla w Sztokholmie. Od początku XX wieku marka współpracuje ze znanymi projektantami współczesnej sztuki użytkowej, dzięki czemu dzisiaj w ofercie producenta można znaleźć ogromną różnorodność kompletów sztućców w różnych stylach dekoracyjnych i na różne okazje.

Sztućce marki Gense wytwarzane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej 18/10 i 18/8 – zarówno polerowanej, jak i matowej. Nowoczesny proces produkcyjny w połączeniu z wysoką jakością materiałów użytych do wykonania akcesoriów kuchennych tej marki sprawiają, że do odbiorców trafiają przedmioty codziennego użytku najwyższej próby. Połączenie nowoczesnego designu z funkcjonalnością i innowacyjnością oraz ponad 150-letnią tradycją musiało zapewnić tej marce sukces!