garnek żeliwny Skeppshult

Idealny prezent ślubny powinien być nie tylko piękny, ale również praktyczny i funkcjonalny. Przyszli małżonkowie zazwyczaj rozpoczynają dopiero wspólne życie i z pewnością przydadzą się im elementy wyposażenia domu. Starannie zaprojektowane i wykonane garnki żeliwne to świetny pomysł na upominek dla Państwa Młodych.

Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów, nie zawsze jednak są to produkty dobrej jakości. Dlatego dzisiaj przygotowałam dla Was kilka pomysłów i porad na temat wyboru naczyń kuchennych, które są przecież niezbędne w każdym domu. Okazuje się, że połączenie nowoczesnego design’u i solidności nie jest wcale nieosiągalnym efektem. Dowodem są kolekcje znanego producenta kuchennego wyposażenia – firmy Skeppshult.

Polecamy: prezenty ślubne w sklepie NaMoimStole.pl

Im starsze, tym lepsze – niczym wino

Garnki żeliwne są nieco droższe niż ich tradycyjne odpowiedniki, jednak mając w perspektywie długoletnie użytkowanie – zdecydowanie opłaca się je kupić i podarować jako prezent ślubny. Żeliwo to specyficzny materiał, który jest nie tylko bardzo trwały, ale w miarę upływu czasu staje się coraz lepszy. Potrawy przygotowywane w żeliwnych naczyniach są smaczniejsze i zdrowsze. Trzeba jednak dbać o nie i odpowiednio je konserwować – wówczas rzeczywiście będą służyły coraz lepiej. Przede wszystkim do mycia garnków żeliwnych nie używa się detergentów, nie wolno również wlewać do rozgrzanego naczynia zimnych płynów. Konserwacja polega na starannym umyciu, osuszeniu i nasmarowaniu olejem kuchennym – nie jest więc kłopotliwa.

garnki żeliwne Skeppshult

Tradycja i klasyczna elegancja

Jednym z najbardziej znanych producentów żeliwnych naczyń jest firma Skeppshult. Kolekcja Tradition składa się z klasycznych garnków z pokrywkami – zarówno ze szklanymi, jak i żeliwnymi. Dostępne są one w rozmaitych wariantach, ale najbardziej popularne są naczynia 3 – 4 litrowe. Garnki wyróżniają się prostą, niepozbawioną stylu formą – sprawdzą się zatem w kuchni urządzonej i nowocześnie, i tradycyjnie. Dystyngowana matowa czerń pięknie prezentuje się na stole, dlatego bez obaw można “pokazać” naczynia domownikom i zaproszonym gościom.

garnek Skeppshult

Starannie wyselekcjonowane patelnie

Kolekcja Selection obejmuje rozmaite patelnie. Znajdą się wśród nich i małe rondelki, i patelnie do smażenia, do naleśników i gofrów, z pokrywką lub bez, a także woki do przyrządzania tradycyjnych dań kuchni chińskiej. Patelnie sprawdzą się zarówno jako osobny prezent ślubny, jak i jako uzupełnienie kompletu garnków. Drewniane rączki nie nagrzewają się podczas przygotowywania potraw. Konserwuje się je w taki sam sposób jak żeliwo – nie używamy do mycia detergentów, a od czasu do czasu natłuszczamy zwykłym olejem i wycieramy do sucha.

Nie tylko dla mistrza sztuki kulinarnej

Na rynku można znaleźć pojedyncze garnki żeliwne Skepttshult, ale w roli ślubnego upominku sprawdzą się również piękne i funkcjonalne komplety. W skład małych zestawów wchodzi garnek i patelnia do smażenia omletów, a duży komplet Master obejmuje dwa garnki (3 – litrowy i 4,5 – litrowy) oraz cztery patelnie (do smażenia, głęboką, do omletów i – niezastąpioną w kuchni – grillową). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by powiększać prywtną kolekcję o kolejne elementy – według własnego gustu i potrzeb.

Przyszli Państwo Młodzi mogą umieścić zestaw i dowolnie wybrane pojedyncze naczynia na liście prezentów ślubnych – wówczas wyposażenie kuchni będzie stanowiło harmonijną całość. Garnki żeliwne cieszą się dużą popularnością. Uchodzą za “wieczne” z racji niespotykanej cechy poprawiania swojej jakości w miarę kolejnych lat użytkowania. Z tego chociażby powodu naczynia te wspaniale wpisują się w ślubną stylistykę – są niczym serdeczne życzenia.

Z pewnością lepiej podarować nowożeńcom przedmioty dobrej jakości, wykonane z najlepszych materiałów i dopracowane w każdym detalu. Na rynku można znaleźć mnóstwo tanich “podróbek”, których właściwości nie umywają się nawet do rozlicznych korzyści płynących z użytkowania żeliwa. Dlatego najbezpieczniej korzystać z ofert znanych producentów, którzy przyjmują odpowiedzialność za swoje wyroby.