Zadbaj o kompletną zastawę stołową

Kiedy wszystkie potrawy powoli zaczynają dochodzić na kuchennym piecyku, rozpoczyna się nakrywanie stołu. Biały obrus a pod nim sianko, kilka drobnych dekoracji i talerze. Na wigilijną kolację zostało zaproszonych 6 osób i nagle okazuje się, że z zastawy stołowej zostało tylko pięć talerzy. Brakuje jednego dla zaproszonego gościa i jednego dla tajemniczego, który być może akurat w tę wigilię się pojawi. Kiedy święta trwają już w najlepsze, a wszystkie sklepy są pozamykane, nie zostaje nic innego jak dołożyć talerze z innego kompletu, ale czy nie zepsuje to całego nakrycia stołu? Oczywiście, że zepsuje, dlatego też wprawione gospodynie domowe co roku przed świętami sprawdzają, czy aby na pewno mają wszystko co potrzebne, aby urządzić piękne święta w rodzinnej i spokojnej atmosferze. Jeśli jeszcze nie sprawdziłaś, czy aby na pewno wszystko masz, zrób to koniecznie jak najszybciej, do świąt zostało już kilka dni. To samo dotyczy sztućców, szklanek i lampek do wina.

 

Talerz na przekąski Gwiazda Villeroy & Boch Winter Bakery Delight, 23,5 cm

 

Talerz bufetowy Villeroy & Boch Toy's Delight, 35 cm

 

Talerz na ciasto Villeroy & Boch Winter Bakery Delight, 32 cm

Udekoruj stół

Nawet najlepsza zastawa stołowa na świątecznym stole będzie niewystarczająca. Koniecznie zadbaj o dekorację. Kilka rozrzuconych bombek, parę świeczek i koniecznie gałązka świerku albo wieniec udekorowany w świątecznym stylu powinny znaleźć się na stole. Dzięki temu atmosfera stanie się wyjątkowo ciepła i rodzinna.

http://www.architectureartdesigns.com/

 

 

http://everydayhomeblog.com/

 

http://www.topinspired.com/

Zadbaj o ładny obrus

Wszystkie talerze i cała dekoracja koniecznie musi znaleźć się na obrusie. Najbardziej popularny jest zwykły biały obrus, jednak nie jest to wcale konieczność. Możesz śmiało bawić się kolorami. Jeśli masz złote bombki świetnie sprawdzi się bordowy lub granatowy obrus. Jednak zadbaj o to, aby wszystko było w jednym stylu i nie przesadzaj z ilością różnobarwnych kolorów.

 

http://ironandtwine.blogspot.com

 

http://oodlesandoodles.typepad.com

http://www.beautifullyseaside.com/

Święta Bożego Narodzenia zdarzają się raz w roku, jest to czas, który szczególnie zapada w pamięć. Aby cała rodzina mogła cieszyć się świąteczną atmosferą zadbaj o nawet najmniejszy szczegół, dzięki temu te święta okażą się niezapomniane.