Blomus

Firma Blomus to niemiecki producent ekskluzywnych przedmiotów codziennego użytku. Kolekcje sygnowane marką Blomus rozpoznawalne są na całym świecie za sprawą ascetycznego, minimalistycznego stylu i szlachetnej prostoty, która nadaje nawet najdrobniejszym artykułom wyposażenia domu nieporównywalnego z niczym innym uroku, czyni je eleganckimi, sprawia, że zyskują nowoczesny rys. Starannie dopracowane rozwiązania designerskie przyczyniają się jednocześnie do tego, by te niezwykłe akcesoria wyposażenia domu nie straciły nic ze swej funkcjonalności. Projektanci współpracujący z marką Blomus tworzą bowiem w myśl zasady: "forms follow function".

Modernistyczna oszczędność formy i brak jakichkolwiek zbędnych ozdobników to znaki rozpoznawcze przedmiotów codziennego użytku marki Blomus. Noszą one znamiona bauhausowskiej szkoły projektantów i artystów. W projektach widoczna jest zabawa prostymi figurami geometrycznymi, eksperymenty z asymetrią linii i kształtów. To wszystko sprawia, że naczynia i akcesoria kuchenne oraz artykuły wyposażenia domu stanowią nietypowy, unikalny dodatek do nowoczesnego wnętrza. Nie są one jednak ekstrawaganckie – stonowana elegancja i bezpretensjonalny design sprawdzą się również w tradycyjnie zaaranżowanych pomieszczeniach i ogrodach.

Wszystkie artykuły wyposażenia wnętrz marki Blomus wykonano z najwyższej jakości materiałów. Projektanci współpracujący z tą marką szczególnie upodobali sobie stal nierdzewną 18/10. Powstaje ona jako stop chromu, niklu oraz stali. Jest niezwykle wytrzymała na działanie szkodliwych czynników – do tego stopnia, że nadaje się do mycia w zmywarce. Stal nierdzewna 18/10 występuje zarówno w wersji połyskliwej, jak i matowej – daje to wiele możliwości dekoracyjnych i rozwiązań pod względem designerskim, co widać również w ofercie marki Blomus.

Firma Blomus jest laureatem licznych nagród i wyróżnień: German Design Award, Red Dot Product Design Award, If Product Design Award, Good Design Award, Interior Innovation Award, Global Innovator Award, European Consumer Choice oraz Promotional Gift Award. Z marką współpracują tak znamienici projektanci jak: Reiner Schönbeck, Jürgen R. Schebendach, Flöz Industrie Design, Formfjord, Susanne Augenstein, Stotz-Design, Nos. Produktdesign, Andre Gilli Design AG, Designit, Nicolai Fuhrmann, Daniels & Erdwiens, Daniels + Erdwiens oraz Alexander Sibbert.

Firma Blomus oferuje stylowe przedmioty codziennego użytku w czterech kategoriach: Pure Taste (naczynia, akcesoria stołowe i kuchenne), Pure Home (artykuły wyposażenia wnętrz), Pure Garden (akcesoria ogrodowe) oraz Pure Spa (akcesoria łazienkowe i tym podobne). Tak szeroki asortyment sprawia, że wiele osób bez trudu odnajdzie w ofercie Blomus coś dla siebie i swojego domu. Kolekcje są rozwijane i rozbudowywane, dlatego bez przeszkód można z czasem uzupełniać wyposażenie swojego domu o kolejne elementy. Przepiękne, stylowe przedmioty codziennego użytku marki Blomus wspaniale sprawdzą się także jako pomysł na gustowny prezent.