Jest królową każdego nakrycia. Pięknie się prezentuje, przetrwa lata i wzbudzi zachwyt gości.

Mowa oczywiście o porcelanie stołowej – serwisach, które nigdy nie wyjdą z mody. Talerzyki, wazy, filiżanki porcelanowe i inne podobne naczynia będą nam służyły bardzo długo, jeśli wiemy, jak o nie zadbać.

Sprawdź cztery najskuteczniejsze sposoby na lśniącą porcelanę.

 

 

 

 

 

 

1. Filiżanki porcelanowe myj w plastikowej misce. Przed zakupem zestawu zapytaj w sklepie, czy wybrany typ porcelany można myć w zmywarce – niektóre z serwisów są do tego przystosowane. Z zasady jednak lepiej jest czyścić je w plastikowej misce, w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Filiżanki porcelanowe myj osobno; jeśli przypadkowo któraś z nich wyślizgnie ci się podczas mycia, unikniesz stłuczenia z innym naczyniem.

2 Przechowuj porcelanę w oszklonych, zamykanych witrynach. Dzięki temu wyeksponujesz piękno tego szlachetnego tworzywa, a jednocześnie zabezpieczysz je przed uszkodzeniem. Aby dodatkowo uchronić się od brzydkich rys na naczyniach, poprzekładaj je papierowymi serwetkami.

3. Do czyszczenia używaj sody, płynu do mycia naczyń i rozpuszczonego wybielacza. Soda świetnie sprawdzi się przy usuwania osadu z kawy, herbaty czy śladów po szmince. Mokrą ściereczkę posyp szczyptą sody oczyszczonej. Wypukłe wzory na naczyniach błyskawicznie wyczyścisz przy pomocy miękkiej szczoteczki do zębów zwilżonej płynem do mycia naczyń czy rozwodnionym wybielaczem.

4. Nie zmieniaj gwałtownie temperatury przechowywania porcelany. Filiżanki porcelanowe i inne naczynia zazwyczaj możemy wkładać do mikrofalówki – pod warunkiem, że nie mają one złotych czy metalicznych zdobień. Porcelanę można także bez problemu przechowywać w lodówce. Najważniejsze, aby nie traktować zastawy gwałtowną zmianą temperatury; w ten sposób możesz poważnie uszkodzić delikatne tworzywo serwisu.

 

Polecamy:

https://namoimstole.pl/filizanka-ze-spodkiem-villeroy-boch-althea-nova-0-35-l

https://namoimstole.pl/filizanka-do-herbaty-ze-spodkiem-villeroy-boch-amazonia-230-ml

https://namoimstole.pl/filizanka-villeroy-boch-mariefleur-basic-0-39-l